Naujame radiologijos skyriuje – naujos galimybės

Ligoninėje atidarytas naujas – radiologijos – skyrius sujungė echoskopijos, rentgeno bei kompiuterinio tomografo kabinetus. Anot laikinai einančio vyriausiojo gydytojo pareigas Gintaro Berenio, šis skyrius pagal patalpas, techninį lygį ir darbuotojų kvalifikaciją vienas geriausių ligoninėje.
PINIGUS TIKISI SUSIGRĄŽINTI
Radiologijos skyrius susikūrė dar vasario mėnesį, tačiau atidarytas jis buvo tik praėjusią savaitę.
Skyriaus darbuotojai ir svečiai pirmiausiai buvo pakviesti apžiūrėti kapitaliai suremontuotus, dar dažais tebekvepiančius rentgeno kabinetus.
Patalpų remontas ligoninei kainavo daugiau kaip 75 tūkst. litų, dar 8 tūkst. litų išleista rentgeno aparatui sumontuoti.
Įstaiga šiuos pinigus tikisi atgauti iš restruktūrizacijos fondo.

NAUJO APARATO NESULAUKĖ
Radiologijos skyriaus vedėja Laima Petreikienė paaiškino, kad senasis rentgeno aparatas buvo išmontuotas tikintis pagal Vyriausybės programą gauti naują. Tačiau Specialiųjų tyrimų tarnybai sustabdžius jos vykdymą, Mažeikių ligoninė naujo aparato nespėjo gauti.
Reikėjo rasti išeitį iš keblios situacijos. Tada buvo nuspręsta į ligoninę perkelti rentgeno aparatą iš buvusio Tuberkuliozės dispanserio.
Skyriaus vedėja prasitarė, kad šis aparatas moraliai pasenęs – jis nebenaudojamas daugiau kaip dešimtmetį. Ir vis dėlto jis daug geresnis negu išardytasis, pastebėjo rentgeno kabineto gydytojai.
Ligoninės vadovas G. Berenis viliasi, kad įstaiga dar sulauks Vyriausybės pažadėto naujo modernaus rentgeno aparato.

TOMOGRAFO GALIMYBĖS ĮVAIRĖJA
Šiemet ligoninėje išaugo kompiuterinių tyrimų apimtys. Pernai kompiuteriniu tomografu ištirta 960 ligonių, tuo tarpu per 9 šių metų mėnesius – jau 1200. Manoma, kad iš viso šiemet tomografo kabineto paslaugomis pasinaudos apie pusantro tūkstančio pacientų.
Skyriaus vedėja L. Petreikienė informavo apie naujas kompiuterinio tomografo galimybes. Šiemet prie šios aparatūros prijungtas personalinis kompiuteris, kuriame kaupiami tyrimų duomenys.
Tyrimo duomenis galima įrašyti į kompaktinius diskus. Anot skyriaus vedėjos, atsiveria naujos galimybės panaudojant juos konsultuotis su kitomis gydymo įstaigomis. Tikimasi, kad ateityje pasikonsultuoti bus galima neišeinant iš kabineto.

NEMOKAMAI – SU SIUNTIMU
Galvos, stuburo ar kitų organų kompiuterinė tomografija atliekama tik turint antrinio lygio specialistų siuntimą. Šie tyrimai nėra pigūs, Ligonių kasa už juos įstaigai skiria 119 litų.
Tokią pat sumą už įvairių organų tyrimus tomografu teks mokėti pacientams, neturintiems specialistų siuntimo. Kompiuterinio tomografo nuotrauka kainuoja 10 litų.
L. Petreikienė informavo, kad viso organizmo tyrimas tomografu kainuoja 700 litų.
Žmonių, savo lėšomis norinčių išsitirti modernia diagnostikos aparatūra, nėra daug.

Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto