Naujoji paslauga skirta vienkiemių gyventojų saugumui

Pirmadienį rajono Policijos komisariate pristatyta bendrosios pagalbos gyventojams projekto „Būk saugus su mobiliu“ paslauga „Pagalba“.


PAGALBA
VIENKIEMIŲ
GYVENTOJAMS
Vilniškė UAB „Apsaugos centras“ visuomeninei tarybai prie Mažeikių rajono Policijos komisariato, į kurią įeina rajono Savivaldybės atstovai, kaimo bendruomenių pirmininkai, seniūnai bei policijos pareigūnai, aptarnaujantys kaimo seniūnijas, Policijos komisariato salėje pristatė paslaugą „Pagalba“.
Įrenginys gali pagelbėti nuošalesnėse bei sunkiai prieinamose vietovėse gyvenantiems socialiai remtiniems bei senyvo amžiaus žmonėms, skubiai prireikus išsikviesti pagalbą sveikatos sutrikimo, užpuolimo, ekstremalios situacijos ar nelaimės atvejais.
„Ši paslauga sutrumpina reagavimo į iškvietimą laiką, nes iš anksto žinomos įrenginio koordinatės bei privažiavimo planai, visą parą dirbančio centralizuoto stebėjimo pulto (CSP) operatoriaus susisiekimas su gyventoju gali atbaidyti užpuoliką ir patvirtinti reakciją į pavojų. Ištiktam streso žmogui nereikia rinkti telefono numerio, užtenka paspausti mygtuką. Gavęs pavojaus pranešimą, CSP operatorius nedelsdamas susisiekia su gyventoju ir išsiaiškina pavojaus priežastis, o nepavykus to padaryti – informuojamas artimiausias policijos komisariatas“, – pristatė naujoves bendrovės atstovė.
KOMITETAS
NAUJOVĖMS PRITARĖ
Rajono Policijos komisariato prevencinio poskyrio specialistas Arūnas Bubliauskas, „Santarvei“ sakė, kad mūsų rajone planuojama išdalintl dešimt tokios paslaugos aparatų.
„Kam jie bus skirti, spręs seniūnai, kurie yra arčiausiai žmonių ir žino, kam labiausiai jų reikia. Turėtų būti sudaryta trišalė sutartis, pagal kurią vienus metus už šią paslaugą mokės šalies Policijos departamentas, dvejus – rajono Savivaldybė. Dešimties įrenginių eksploatacijos kaina vieniems metams – kiek daugiau kaip puspenkto tūkstančio litų“, – sakė specialistas.
Rajono Savivaldybės ekonomikos, finansų bei vietinio ūkio komitetas tokiems Vilniaus bendrovės planams pritarė. Galutinį žodį tars rajono Taryba.
Tokia paslauga, tik panaudojant kiek senesnio modelio aparatus, jau yra įdiegta Akmenės rajone, iš viso bendrovė tokią paslaugą teikia trylikoje savivaldybių.
Užfiksuotas vienas atvejis, kai įrenginys padėjo operatyviai reaguoti į gaisrą.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo: Pasak A. Bubliausko, kam skirti įrenginius, turėtų spręsti seniūnai, kurie žino savo apylinkės gyventojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto