Naujovės neaplenks ir rinkliavos

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Atsiskaitymas su atliekų surinkėjais ne pagal surinktų atliekų kiekį, o pagal pakeltų konteinerių skaičių įmanomas tik tuomet, kai yra sudarytos galimybės rūšiuoti atliekas.
Telšių regione dar tik klojami pamatai diferencijuotai atliekų rinkliavai įvesti: individualių namų gyventojai bus aprūpinami rūšiavimui skirtais konteineriais, būsimiesiems vežėjams keliamas reikalavimas įdiegti identifikavimo įrangą.
Atliekų sutvarkymo išlaidas padidins ne tik nauja atliekų surinkimo ir atsiskaitymo sistema, bet ir neseniai Jėrubaičiuose startavusi mechaninio-biologinio apdorojimo gamykla.
Kaip visa tai atsilieps rinkliavai, kol kas niekas nesiima prognozuoti.

Veža pigiau, mokame tiek pat

Nuo 2014 metų Telšių apskrityje rinkliavos dydį lemia „vartų mokestis“ (sąvartyno išlaikymo išlaidos) – dydis, kuris yra vienodas visiems rajonams, ir vežėjų išlaidos.
Tiek „Telšių regiono atliekų tvarkymo centro“ (toliau – TRATC-o), tiek Savivaldybės administracijos atstovai, aiškindami tokio mokesčio įvedimo būtinybę, gražiomis spalvomis piešė perspektyvą. Esą skirtingos vežėjų išlaidos leis koreguoti ir rinkliavos dydį.
Pavyzdžiui, šiuo metu „Mažeikių komunaliniam ūkiui“ už tonos atliekų surinkimą ir atvežimą į Jėrubaičius mokama 31,18 euro (be PVM), tuo tarpu Plungės ir Telšių atliekų vežėjų paslaugos – apie dešimt eurų brangesnės. Apytiksliais skaičiavimais, mūsų vežėjas per metus gauna 115–145 tūkst. eurų mažiau pajamų negu Telšių ir Plungės.
Kad Mažeikių komunalininkų, kaip atliekų vežėjų, paslaugos regione pigiausios, „Santarvei“ patvirtino ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Rimantas Adomaitis. Todėl tai, kad mažeikiškiai už rinkliavą moka tiek pat, kiek ir kitų apskrities rajonų gyventojai, atrodo daugiau negu keista. Pavyzdžiui, individualių namų savininkams už atliekų surinkimą ir tvarkymą per praėjusius metus teko pakloti net 61,4 euro, daugiabučių namų gyventojams – 47 eurus.

Vežėjų konkursas įstrigo

Valdininkų pažadų išsipildymas, kad rinkliavos dydžius lems ir vežėjų išlaidos, praėjusiais metais supliuško. Tačiau pažadai liko. Tik ar ir toliau Mažeikius aptarnaus pigiausias atliekų vežėjas, kol kas neaišku.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Naujovės neaplenks ir rinkliavos”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Pakentėkit-juk greitai rinkimai-šiukšlių karalius vėl tuos pačius išsirinksime,gal dar didesne rinkliava pamalonins.Juk ir taip ES rekordus pasiekėme

 2. oho parašė:

  tai tokios tokeles,kaimieciams siuksles sudeginti neleidziama,nes nuo ko lupsit kaili,o mieste vienisa senute moka tiek pat,kiek gausi seima ar net dviguba,tikri mokesciu karaliai,

 3. Tamsta teisus parašė:

  Šiukšlių biznis – auksinis, neveltui Italijoje šis verslas priklauso mafijai

 4. vaje parašė:

  Vaje, kokie konkursai siukslems rusiuot! Matyt, aukso gysla tos siuksles! Kas jas suskaiciuos? Kiek pinigeliu gali i kysene nubyreti! Reiketu pasidometi siuksliu karaliu turtu!

 5. Ne motais parašė:

  Ponai užmiršo ne tik konteinerius, bet ir Sodų 7 bendrabutį, kur didžiausia betvarkė! Kur dingo pažadai?????????

 6. gyventojas parašė:

  Po velnių kada išvešit tuos didžiulius konteinerius, nedažomus,nedezinfekuojamus ……Kada bus įrengta konteinerių aištelė prie sodų 5. Kiek Jūsų ponai, galima prašyti….Beliko kviestis TV pagalbą ir parodyti visai Lietuvai kokia tvarka Mažeikiuose.

 7. NU BET parašė:

  kur det plastmase prie Žemaitijos 62, kaip sudege pries kelis menesius taip ir nepastato naujo, nei prie kitu namu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto