Naujų konteinerių dar teks palaukti

Daugelis mieste įrengtų pusiau požeminių konteinerių eksploatacijai netinkami – įdėklai praleidžia vandenį. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Prieš kelis mėnesius Mažeikiuose atsirado 22 naujos pusiau požeminių konteinerių aikštelės, tačiau iki šiol jomis naudotis gyventojai negali, nes daugelyje jų kaupiasi… vanduo.
Konteinerių atidavimo vertinti terminai vis nukeliami. Ir ne tik dėl koronaviruso infekcijos stabdomų darbų – rangovas niekaip nesugeba ištaisyti broko, o užsakovas – priversti jo tai padaryti.
Mažeikiuose stringa ir žadėtų tekstilės atliekų konteinerių įrengimas. Šių pažadų įgyvendinimas nukeliamas kitiems metams.

Gyventojai nepatenkinti

Į redakciją paskambinęs M. Daukšos gatvės 46-ojo namo gyventojas replikavo: dabar juk ne balandžio pirmoji, o prie naujai įrengtų ir nenaudojamų pusiau požeminių konteinerių skelbiama, jog darbai baigti liepos 1 d.
„Nejaugi niekas iš valdžios nemato, kad tais konteineriais naudotis negalima? Jie tebėra aklinai uždaryti. Jeigu niekas nieko gyventojams nepaaiškina, tegu nors datą pakeičia. Kodėl žmonės klaidinami?“– pyko mažeikiškis.
Ir tai ne vienintelis skambutis dėl pusiau požeminių konteinerių, kuriais negalima naudotis.
Prie naujų konteinerių sutikta pagyvenusi moteris prisipažino: iš pradžių ji manė, kad nesugeba pakelti tokio konteinerio dangčio. Paprašė pagelbėti šiukšles atnešusio kaimyno, tada tas ir paaiškinęs, kad ji be reikalo vargstanti.
„Vasarą senieji antžeminiai konteineriai dvokia, po juos rausiasi ne tik varnos, aplink nešvaru, primėtyta šiukšlių. Džiaugėmės, kad stato modernesnius, kurie išspręs tokias problemas. O ir vaizdas akiai bus mielesnis negu tie nušiurę senieji. Tačiau pasidžiaugiame, kad stovi, ir tiek, naudotis negalime“, – tokie „Santarvės“ kalbintų žmonių komentarai.

Savivaldybės irgi neaplenkia

Naujosios konteinerių aikštelės įrengiamos iš europinių lėšų, jų bendra kaina – 380 tūkst. eurų. Dauguma aikštelių įrengta tose pačiose vietose, kur dabar stovi antžeminiai konteineriai, dalis jų pastatyta vietose, patogesnėse gyventojams ir aptarnaujančiam transportui, bet netoli dabar esančių aikštelių.
„Gyventojams tai nieko nekainuos. Tai tikslinės lėšos, kurių negalima panaudoti kitoms reikmėms. Naujieji konteineriai bus kelis kartus didesni: 5 konteineriai talpinantys po 5 kubinius metrus atliekų“, – tokią informaciją Savivaldybė pateikė prasidėjus konteinerių įrengimo darbams.
Savivaldybės vadovai ne kartą viešai kalbėjo, kad, įrengus pusiau požeminių konteinerių aikšteles, pagerės atliekų rūšiavimas, bus tvarkingesnė gyvenamoji aplinka, liks daugiau automobilių stovėjimo vietų. Todėl nieko keisto, kad gyventojų nepasitenkinimas, klausimai dėl naujųjų konteinerių pasiekia ir Savivaldybę.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Naujų konteinerių dar teks palaukti”

  1. Zemaits parašė:

    Gal paskui su visais pradaznais politikais viduj nupirks, ir galesim ant anu mest siuksles kaip jie svaido ant jusu

  2. Andr parašė:

    Nekniskit zmonems proto,Dabar nekainuos,bet veliau nulups trigubai padidinta mokestį uz siuksles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto