Naujuose konteineriuose – nebereikalingi, bet naudoti tinkami daiktai

Į naujus konteinerius galima dėti nebereikalingus, bet naudoti tinkamus, švarius drabužius, avalynę, užuolaidas, patalynę.

Mažeikiai žengė naują žingsnį atliekų tvarkymo srityje. Jeigu iki šiol didžioji dalis tekstilės keliaudavo tiesiog į sąvartyną, tai dabar ir mažeikiškiai turės galimybę nereikalingais daiktais atsikratyti patogiau – prie naujai į-rengtų pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių pastatyta 18 tekstilei skirtų naujų konteinerių.
Tinkamai tvarkydami mums atlikusią tekstilę, suteiksime daiktams naują gyvenimą ir prisidėsime prie švaresnio, tvaresnio miesto kūrimo.

Pakartotinio daiktų panaudojimo idėja

S. Šiurys: „Ši idėja paremta pakartotinio naudojimo principu,
todėl nauji konteineriai skirti ne tam, kad sumestume šiukšles ar atliekas.“

Į naujus drabužių konteinerius bus galima dėti dar tinkamus naudoti, švarius drabužius, avalynę, patalynę ir užuo-laidas, kurie dėl įvairių priežasčių mažeikiškiams jau nebereikalingi – pasenę, atsibodę, o galbūt jau per maži dėvėti, bet kiti dar puikiai gali juos naudoti.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys pabrėžė, kad pagrindinė idėja – padėti žmonėms atiduoti nebenaudojamus daiktus, kurie kitiems gali būti itin reikalingi ir naudingi.
„Šie konteineriai skirti ne tam, kad sumestume šiukšles, atliekas ar naudoti netinkamus drabužius. Siekiame surinkti pakartotiniam naudojimui puikiai tinkančius, švarius drabužius, avalynę, užuolaidas, patalynę, tokiu būdu tausojant gamtą, nenaudojant papildomų resursų ir prisidedant prie švaresnės aplinkos kūrimo“, – teigia Savivaldybės administ-racijos direktorius.

Nauda aplinkai ir žmonėms

V. Raudonius:
„Nebenaudojamiems daiktams suteikiamas antras gyvenimas.“

Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Virginijus Raudonius informavo, kad visi daiktai, atsidūrę šiuose kontei-neriuose, bus atidžiai peržiūrėti ir atrinkti.
„Ištuštinus konteinerius, viskas bus dar kartą tikrinama, perrūšiuojama ir tik tuomet dalijama tiems žmonėms, ku-riems tai reikalinga. Tuo ir remiasi žiedinė ekonomika – kai suteikiame drabužiui arba avalynei antrą gyvenimą“, – tikina V. Raudonius.
Jo teigimu, toks atliekų kiekio mažinimas ir atsakingas išteklių naudojimas ne tik apsaugos aplinką, ugdys tvarumą, bet ir skatins žmonių geradarystę.

Kaip atskirti ir kur rasti?

Mažeikių mieste prie naujai įrengtų pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių pastatyta 18 minėtos paskirties naujų konteinerių.
Jie yra metaliniai, apsaugoti nuo įvairių meteorologinių pasekmių ir paprastai naudojami – reikia įdėti maišą į spe-cialų stalčių ir pakelti rankeną, kad viskas nukristų žemyn.
V. Raudonius pažymi, jog mieste bus galima aiškiai ir lengvai pamatyti vietas, kuriose šie konteineriai stovi, – jie šiek tiek aukštesni už naujai pastatytus pusiau požeminius konteinerius.
Tikslios naujų konteinerių vietos bus paskelbtos Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapyje www.mazeikiai.lt.
Regina GIRDENIENĖ

Užs. Nr. MS-41

3 Atsakymai į “Naujuose konteineriuose – nebereikalingi, bet naudoti tinkami daiktai”

  1. Anonimas parašė:

    ir vėl šiurys? Kodėl Wi-Fi nemokamas Mažeikiuose neveikia? Pasidomėkite, jis, savavald.admin.direktor. reklamavo, kad Wi-Fi ryšys veikia, bet jo negaudo jokie išmanūs telefonai net prie stulpo su priklijuota reklama apie nemokamą ryšį.Tad gal pinigai į balą. Gal ką prie stulpo to reikia pakabinti? Niekada nesuprasiu tų valdininkų, kurie turėtų tarnauti žmonėms .Ar jie ,prieš skelbdami ,išbandė įrangą, ar tik ką bobutė pasakė tą ir praneša. Svarbiausiai pasigirti. Kas renka ir skiria tuos Mažeikių pensininkus į pareigas?

  2. to B parašė:

    Tai elgetaujančiai merginai pasiūliau kur gali kreiptis pagalbos. Spėkit, ar ten nuėjo? Seniau ji elgetaudavo prie maksimos.

  3. B. parašė:

    Labai puiku. Dar geriau būtų, jei tokios atliekų surinkimo aikštelės atsirastų visame mieste. Mažeikiai turi būti švarus ir gražus miestas. Dar apie tvarką mieste. Kiek žinau, galioja Mero įsakymas, draudžiantis mieste elgetauti. Tačiau prie „Maximos“ dažnai tenka matyti nuolat elgetaujančią moterį. Esu pastebėjęs, kad prie jos prieina vyriškis ir surenka jos pinigus. Sugėdinus, moteris aiškina, kad gauna tik pašalpą. Toliau sėdi vyriškis. Cigaretė iš dantų nekrenta. Ant riešo laikrodis. Irgi elgetauja. Matosi, kad pageriantis. Prie „Eifelio“ „Norfos“ rateliuose sėdi jauna mergina. Atvirai prašo centų. Lietuviškai nekalba. Atrodo gražiai, tačiau labai panaši į aferistę. Visi neįgalieji ir senoliai gauna kažkokias valstybės išmokas, kurių turi pakakti pragyvenimui. Kiti juk netampa elgetomis. Toks elgetaujančių elgesys daro gėdą tiek šalies, tiek miesto svečiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto