Ne visi politikai sutiko dirbti už dyką

Savivaldybės taryba nepalaikė opozicijos siūlymo atsisakyti kompensacijų už kanceliarines išlaidas.
Daugelis balsavo už tai, kad šios išlaidos mažėtų tiek, kiek ir biudžeto apimtis. Už dyką atstovauti rinkėjams sutiko tik valdantiesiems oponuojantys politikai.


SIŪLĖ ATSISAKYTI KOMPENSACIJŲ
Savivaldybės Taryba, atsižvelgdama į mažėjantį biudžetą, užsimojo 29,5 proc. susimažinti išlaidas, skirtas paštui, telefonams, kanceliarinėms prekėms ir transportui. Svarstant sprendimo projektą opozicijos lyderis Kęstutis Bartkevičius Tarybos narius ragino atsisakyti šių kompensacijų, o sutaupytus pinigus siūlė panaudoti sportui ar kitoms reikmėms.
Kad sutiktų dirbti už dyką, ne kartą yra sakęs nepriklausomu Tarybos nariu besivadinantis Socialdemokratų sąjungos narys Pranas Noreika.
Abu politikai siūlymus atsisakyti kompensacijų išsakė dar prieš Tarybos posėdį vykusiame Ekonomikos komiteto posėdyje. Balsuojant už siūlymus komiteto narių balsai pasidalijo po lygiai. Komiteto pirmininkas Gintautas Šmaižys tąkart teigė, kad Taryba turės nuspręsti, kuriam siūlymui pritarti.
Tačiau Tarybos posėdžiui alternatyvaus sprendimo projekto nebuvo pasiūlyta.

SOCIALDEMOKRATAI DAR NEAPSISPRENDĖ
Už tai, kad Tarybos nariams būtų mokamos sumažintos išlaidų kompensacijos, balsavo dauguma valdančiosios koalicijos, „prieš“ balsavo tik jai atstovaujantys Remigijus Kontaras ir Regina Kateivienė, susilaikė – Dalia Jurgaitienė. Sprendimui nepritarė opozicija bei P. Noreika.
Po balsavimo pareiškimą padarė socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Macijauskienė. Politikė pareiškė, kad frakcija spręs, kur panaudoti gaunamus pinigus.
„Sunkmetis, reikia solidariai mažintis išlaidas. Tarsimės, kiek dar atsisakyti pinigų, juos skiriant paremti kokiam renginiui, akcijai ar kitiems dalykams. O šiaip, atsisakius kompensacijų, pinigai liktų bendrame biudžeto katile“, – „Santarvei“ teigė politikė.
I. Macijauskienė nemano, kad Tarybos nariai turėtų dirbti už dyką. Tuo labiau kad tokias kompensacijas numato Savivaldybės Tarybos veiklos reglamentas. Be to, anot jos, kai kuriuose rajonuose kompensacijos kur kas didesnės ir politikai jų neskuba mažintis.

NURODYS, KAM SKIRIA PINIGUS
P. Noreika jokios tragedijos nemato, kad už darbą Taryboje negaus nė lito. Anot jo, ankstesnių kadencijų eiliniai Tarybos nariai rinkėjų klausimus sprendė iš idėjos, nors biudžeto galimybės juos „pamaloninti“ buvo kur kas geresnės.
„Taryboje dirbu jau ketvirtą kadenciją. Ir tokį darbą rinkausi ne dėl išmokų“, – teigė politikas, nusprendęs atsisakyti kompensaci jų.
Per metus susidarytų 2400 litų. Biudžetui galbūt tai ir nėra dideli pinigai, tačiau Tarybos narys juos ketina skirti socialiniam teisingumui atstatyti: galbūt kokiam lopšeliuidarželiui, mokyklai, auklėtojai ar valytojai.
„Rašydamas prašymą Savivaldybės administracijai, nurodysiu, kam tie pinigai turėtų atitekti“, – pridūrė pašnekovas.

PRADĖTI SIŪLĖ NUO SAVĘS
K. Bartkevičius apgailestavo, kad ne visi Tarybos nariai sudėtingu biudžetui laikotarpiu sutinka dirbti už dyką. Politikas ne kartą yra išsakęs savo kritišką nuomonę ir dėl, anot jo, Tarybos narių diskriminacijos. Esą išmokos turėtų būti suvienodintos arba visai nemokamos, nes komitetų pirmininkai dirba tą patį darbą, kaip ir eiliniai Tarybos nariai.
Vakar, kalbėdamasis su „Santarve“, opozicijos lyderis K. Bartkevičius teigė tą patį. Vis tik politikas tiki, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos ir P. Noreikos pavyzdys privers kolegas pasižiūrėti, kaip patys gali prisidėti prie biudžeto taupymo.
„Eilinių Tarybos narių indėlis nedidelis. Tačiau jeigu išmokų atsisakytų komitetų pirmininkai, vicemerai, susidarytų solidi suma“, – pastebėjo pašnekovas.
Opozicija „savo kuklius pinigėlius“ ketina skirti sportui, kuris, anot K. Bartkevičiaus, yra skriaudžiamas. Kad pinigai nepasiklystų bendrame katile, kam pervesti pinigus, opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai nurodys prašyme.

MAŽINASI ANTRĄ KARTĄ
Šios kadencijos Tarybos nariai jau antrą kartą priversti „apsikarpyti“ sau pinigėlius. Solidarumą su taupančia tauta jie bandė pademonstruoti baigiantis praėjusiems metams. Tačiau tąkart jie nuo savęs nurėžė vos dešimt procentų, rajono biudžetui per mėnesį sutaupydami tik apie tūkstantį litų. Kadangi sumažintos kompensacijos pradėtos mokėti tik nuo lapkričio mėnesio, Tarybos narių indėlis į skurdų biudžetą beveik neapčiuopiamas.
Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjo Arvydo Pociaus duomenimis, Tarybos nariams išlaidų kompensacijas sumažinus 29,5 proc., biudžetas pasipildytų apie 34 tūkst. litų, mokesčių mokėtojams politikų darbas per metus kainuos beveik 81 tūkst. litų.

DAUGIAUSIAI NETEKS VICEMERAI
Tarybos narių kompensacijos mažinamos nuo startinio dydžio, t. y. nuo patvirtintų kadencijos pradžioje. Eilinių Tarybos narių išmokos nuo kovo mėnesio mažės 59 litais, kas mėnesį jie gaus tik 141 litą. Komitetų pirmininkų pajamos iš darbo Taryboje per mėnesį sumažės beveik pusantro šimto, tačiau ir „apkarpius“ išmokas dar liks 350 litų.
Po 230 litų kas mėnesį biudžetui atliks nuo neetatinių vicemerų Vytauto Mažeikio ir Viktoro Bugnevičiaus, politikams bus išmokama po 550 litų.
Po kompensacijų „apkarpymų“ nebus nuskriausta Sveikatos priežiūros komiteto pirmininkė ir neetatinė vicemerė Irena Macijauskienė, kas mėnesį už šiuos darbus gaunanti po 760 litų.
Kaip ir anksčiau, daugiausiai už darbą Taryboje gaus neetatinis vicemeras Jonas Siminkevičius. Jo piniginė kas mėnesį, ir išmokoms sumažėjus 460 litų, pasipildys 1096 litais.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Kai kurie politikai kanceliarines prekes sutiko pirkti už asmeninius pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto