Neblaivūs vyriškiai skriaudė ir gąsdino vaikus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sausio mėnesio įvykių suvestinėje dominavo šeimyniniai konfliktai – policijos pareigūnams beveik kiekvieną dieną teko pradėti ikiteisminius tyrimus dėl smurto artimoje aplinkoje. O štai
pirmosios dvi vasario savaitės buvo itin ramios. Išskyrus šį ketvirtadienį.

Ketvirtadienį – agresija prieš vaikus

Iki šio ketvirtadienio vasario mėnesį mūsų rajone dėl fizinio skausmo sukėlimo buvo pradėti tik du ikiteisminiai tyrimai: Šerkšnėnuose sugyventinė išmėtė indus, daiktus ir trenkė vyriškiui į galvą, o Ventos gatvės bute vyras sumušė žmoną.
Šį ketvirtadienį, po vienuoliktos valandos vakaro, policijos ekipažai du kartus vyko aiškintis artimųjų konfliktų ir abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Pirmasis pranešimas buvo gautas iš buto Pavenčių gatvėje – pirminiais policijos duomenimis, vyriškis pastūmė vaiką į sieną, tuo sukeldamas jam skausmą. Neblaivus smurtautojas buvo sulaikytas ir uždarytas į policijos areštinę.
Po dešimties minučių kitas ekipažas skubėjo į Draugystės gatvę – buvo pranešta, kad neblaivus vyras mažamečių vaikų akivaizdoje elgiasi agresyviai. Kol pareigūnai atvyko į vietą, smurtautojas jau buvo spėjęs pasprukti, tačiau po kurio laiko jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Ir vyrai neapsaugoti nuo artimųjų

Per sausį Mažeikių rajono policijos pareigūnai gavo 64 informacinius pranešimus apie smurtą. Policininkai važiavo į įvykio vietas, tačiau tik 26 atvejais smurtas buvo akivaizdus – dėl fizinės jėgos panaudojimo buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Nuo smurtautojų, kaip jau įprasta, dažniausiai kentėjo moterys – dvidešimt mažeikiškių tapo smurto aukomis, nuo artimų žmonių nukentėjo ir penki vyrai, smurtą patyrė nepilnametis. Keturi tyrimai pradėti dėl smurto tarp artimų giminaičių. Jau tampa tradicija, kad dažniausiai policijos pareigūnai aiškinasi konfliktus, kilusius tarp sugyventinių (tokių pranešimų buvo 14).
Policija šešis kaltinamuosius aktus perdavė teismui, tiek pat bylų baigta baudžiamuoju įsakymu, septyniais atvejais įtariamasis ir nukentėjusysis susitaikė, dvi bylos išspręstos pagreitinto proceso tvarka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto