Nebaus už vėliau nušienautas pievas ir ganyklas

Daugelis rajono ūkininkų suspėjo laiku sutvarkyti žalienas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į paramą pretenduojantys ūkininkai šienaujamus plotus gali sutvarkyti iki rugpjūčio 15 dienos. Ankstesnis terminas pratęstas dviem savaitėmis.

Atsižvelgė į orus

Mūsų rajono žemdirbiai teikė paraiškas paramai gauti ir iš viso deklaravo beveik 64 tūkstančius hektarų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių. Iš jų apie 20 tūkstančių sudaro pievos ir ganyklos.
Pagal Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų aprašą pretendentai į paramą iki rugpjūčio 1 dienos ganyklas ir pievas, naudojamas gyvuliams ganyti, turėjo nuganyti arba nušienauti.
Žemės ūkio ministras, atsižvelgdamas į lietingus orus, pratęsė terminą iki rugpjūčio 15 d.
Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė teigė, kad tokiu pakeitimu džiaugiasi ir mūsų rajono ūkininkai, nes yra dar nespėjusių visko padaryti iki galo.

Taikomos sankcijos

V. Šimkienė priminė, kad iki rugpjūčio 15 d. ganyklose arba pievose turi būti sutvarkytas šienas ar žalioji masė.
„Vadinasi, iki šios datos šieną ar žaliąją masę reikės išvežti iš lauko arba šienavimo metu susmulkinti ir tolygiai paskleisti ganyklų arba pievų plotuose. Šienas gali būti sudėtas į kūgius arba supresuotas ir paliktas lauke. Šienavimo ar ganymo termino privalu laikytis ir soduose bei uogynuose, kurių tarpueiliuose laikoma veja ar pieva“, – pareiškėjams į paramą paaiškino specialistė.
Ūkininkams, iki nustatyto termino nenušienavusiems ir nesutvarkiusiems šieno, fiksuojamas  reikalavimų pažeidimas ir taikomos sankcijos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto