Neeiliniame tarybos posėdyje dėl postų dalybų konservatoriai nedalyvaus

Akimirka iš Mažeikių rajono savivaldybės spaudos konferencijos (šaltinis: mazeikiai.lt)

Pirmadienį šaukiamas neeilinis Savivaldybės posėdis, kuriame bus sprendžiamas kai kurių personalijų klausimas. Posėdis vyks tiesioginiu būdu Savivaldybės kultūros centro didžiojoje salėje – kad būtų galima slaptu balsavimu iš mero pavaduotojos pareigų atleisti konservatorę Liną Rimkienę ir socialdemokratų teikimu į jį paskirti Tarybos narę Rūtą Matulaitienę.
Mero teikimu, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo laisvas postas turėtų atitekti taip pat socialdemokratui – Viktorui Prokopčukui, šiuo metu einančiam Mažeikių švietimo centro direktoriaus pareigas.

Personalijos – ne pirmo būtinumo klausimai

Konservatorių frakcija, Savivaldybės taryboje turinti šešis mandatus, penktadienį sukvietė spaudos konferenciją, kurioje pareiškė, kad posėdyje nedalyvaus.
„Reaguodami į pasaulinę pandemiją, į vyriausybės taikomus suvaržymus (šiuo metu yra draudžiama rinktis daugiau nei 2 asmenų grupėms), esame susirūpinę dėl būsimo posėdžio. Remiantis TS LKD Mažeikių skyriaus tarybos rekomendacija, TS LKD frakcijos tarybos nariai kontaktiniame posėdyje nusprendė nedalyvauti. Paaiškiname žmonėms, kad posėdžio metu bus svarstomi ne pirmo būtinumo klausimai“, – teigiama pranešime, su kuriuo supažindino frakcijos seniūnė L. Rimkienė.
Konservatoriai pabrėžė, kad į savivaldą atėjo siekti rezultatų, dirbti Mažeikių žmonėms, todėl nesiruošiantys dalyvauti postų dalybose.

Nepaaiškino nei politikams, nei visuomenei

Ir politika nesidominantiems nesunku atspėti, kad postų pokyčiai susiję su naujos valdančiosios daugumos Taryboje susiformavimu, apie kurią pranešta lapkričio pabaigoje vykusiame posėdyje.
Naujos daugumos susitarimą pasirašė trijų frakcijų seniūnai: partijos „Laisvė ir teisingumas“ – Sigutė Bernotienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – Milda Šukienė bei socialdemokratų – Jonas Jurkus.
Į daugumą sugrįžo liepos mėnesį išmesti „valstiečiai“, atsisakyta konservatorių. Tarybos posėdyje perskaitytame pranešime naujos daugumos atsiradimo priežastys nebuvo įvardytos. Lakoniškai paaiškinta, kad jos tikslas – įgyvendinti rinkėjams duotus pažadus, sudaryti sąlygas pasitikėjimui Savivaldybės taryba ir jos veikla.
Vėliau pasirodžiusiame Savivaldybės pranešime taip pat tik informuota apie naujos koalicijos faktą, priežastys neįvardytos.
Per pusantrų Savivaldybės tarybos kadencijos metų valdančioji dauguma keičiasi jau ketvirtą kartą.
Penktadienį vykusios spaudos konferencijos metu tiek L. Rimkienė, tiek P. Auryla teigė iki šiol neturintys jokio oficialaus paaiškinimo dėl naujos koalicijos. Kokios galėtų būti priežastys –neturintys ir spėjimų.

Į rinkimų rezultatus neatsižvelgta

L. Rimkienė spaudos konferencijoje pakartojo jau anksčiau išsakytą nuostatą, kad šiuo sunkiu dėl pandemijos metu nereikėtų imtis destrukcijos, dalytis kėdėmis.
„Po 2020 spalio Seimo rinkimų mūsų, konservatorių, pozicijos ir galimybės tik sustiprėjo. Partija laimėjo rinkimus. Partijos sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė yra paskirtoji premjerė, 9 ministrų portfeliai iš 14 priklauso TS-LKD. Buvome pasirengę tinkamai atstovauti Mažeikių rajonui Vilniuje – tiek Seime, tiek ministerijose“, – kalbėjo politikė.
Frakcijos seniūnė patikino, kad konservatoriai niekada nereikalavo pozicijų, kurios nepriklauso jų partijai Mažeikiuose. Jos teigimu, vicemero pozicijos yra apgintos Savivaldybės tarybos rinkimuose: L. Rimkienė yra du kartus išrinkta į II turą mero rinkimuose, o tai esą iš esmės ir reiškia vicemero postą – pagal rinkėjų pasitikėjimo balsus.
Konservatoriai įvardino nemažai atliktų darbų, kurie buvo numatyti jų partijos programoje. L. Rimkienė, „Santarvės“ paprašyta įvardyti savo klaidas, kurios padarytos einant vicemero pareigas, jų neįžvelgė.

13 Atsakymų į “Neeiliniame tarybos posėdyje dėl postų dalybų konservatoriai nedalyvaus”

 1. juzis parašė:

  Taryboje daroma destrukcija.Fantomas įsisiautėjo.

 2. Mažeikių gyventoja parašė:

  Mažeikiai neturi mero. Jis kaip sraigtelis, kaip suksi, taip suksis. Kas jį valdo? Aš tikiu, kad nepaskutinis kartas keisti koaliciją. O dėl Viktoro Prokopčiuko, mielieji, jis dalykiškas ir įžvalgus žmogus. Kai buvo galimybės, rajono pedagogams buvo pasiūlyta įdomių lektorių. O dabar…kiek perkančių paskaitas??? Jie veltui neskaitys paskaitų ir neves seminarų. Gal jie irgi taip užsidirba sau duoną? Baikit žaidimą su giminėm. Jei protingai elgiamasi, darbas lieka darbu, o giminystė – namuose. Ką daryti jei šeimoje abu mokytojai ir dirba vienoje mokykloje. Kiek tokių yra! Gal jiems išsiskirti? Aš sakyčiau, mūsų savivaldybėje taikomas mobingas – kai vieni darbuotojai taiko psichologinį terorą prieš kitus. Ar aš klystu? Manau kad teisingai pastebėjau….

 3. Loreta parašė:

  viskas arba nieko, vadinasi. Jei ponia Rimkienė tokia siekianti gero mažeikiškiams, tai žmonės tik džiaugsis turėdami savo žmogų ministrų kabinete. Kas kad taryboje mažuma. Atsisakiusi bet kokio tarpininkavimo vilniuje parodo vien plika politikavima galios žaidimais – mes galingi, mūsų premjerė, etc., bet aš jums nepadėsiu. Kas tai? Sėkmės

 4. 4ANK parašė:

  Tik jau ne jurkaus chebra,prisivadovavo pakankamai,intrigu organizatorius

 5. Mažeikietė parašė:

  Rūta Matulaitienė yra puiki, empatiška, protinga, kompetetinga, nepasiduodanti intrigoms, DRMC vadovė, tarybos narė. Mūsų rajonui pasiseks, jei turėsime tokią vicemerę. Koks skirtumas, kas giminės- svarbu, kad yra žmogiškumas šiai politikei nesvetimas.

 6. Bendraminčiai parašė:

  Delfi aprašė Mažeikių Kalėdinę eglę ir vicemere Lina Rimkiene bandė apginti kaminus ir krumpliaračius ant egles prasmę, kad žmones neturi fantazijos, kaip literatūrinis sukčius Ostapas Benderis sakydamas Kisai- „Kisa, kam tau pinigai, juk tu neturi fantazijos?“ Taip sakė Ostapas Benderis ir buvo teisus. Gal teisi ir ponia Lina
  .
  https://www.delfi.lt/projektai/kaledos/kaminais-puostos-ir-pasaipos-sulaukusios-mazeikiu-egles-stojo-ginti-vicemere-kad-suprastumet-reikia-tureti-siek-tiek-fantazijos.d?id=85974467

 7. Vija parašė:

  Jurkus ramiai nepasėdi, čia jo intrigos. Matulaitienė jo vasalas

 8. kostas parašė:

  Piešiant „geneologinį medį“, ne tik Viktoras Prokopčiukas, bet ir Švietimo centre metodininke dirbanti Sida Kojelienė – susaistyti giminystės saitais.

 9. Virgis parašė:

  Tikrai netiesa : ir Švietimo centras, ir jame dirbantys žmonės, ir direktorius Viktoras- puikūs žmonės, padedantys pedagogams ir mokyklų vadovams.Viktorui linkime sėkmės, o centro darbuojams išlikti tokiems empatiškiems, kokie buvo ir anksčiau.

 10. Skaitytoja parašė:

  Viktoras Prokopčiukas taip pat galimai susijęs su Jurkų dinastija. Meras labai silpnas, jokios lyderystės. Gaila, kad nuolat grįžtama vėl keliais „šviesmečiais“ atgal. Dabar belieka stebėti, kas užims Prokopčiuko poziciją švietimo centre, kuris seniai praradęs tarp pedagogų profesionalumo ir tobulinimo galimybes aukštesniu lygiu. Paskaitas dažnai skaito vietiniai lektoriai (nenoriu sumenkinti, bet stebiu, kad jie perdėsto tai, ką Vilniuje girdėjo). Bijau, kad jau mintyse matau kandidatą/-ę. Va, tada dėlionė bus labai aiški. Palūkėsim…

 11. tomas parašė:

  matulaitienė – jurkaus giminaitė. Nori vadovauti giminės klanas.

 12. AMEN parašė:

  Senai taip reikejo ,baigiasi koncevatoriu pasakos nors pas mus.

 13. Brolis parašė:

  Čia kaip tame filme , opiat vlast meniajetsa ir apsuka Meras kepurę i kitą pusę .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto