Neeksploatuojami automobiliai piktina gyventojus

Miesto gyventojams pasipiktinimą kelia stovėjimo vietą užimantys seni, nuleistomis padangomis, aprūdiję automobiliai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pavasarėjant vis daugiau žmonių išvairuoja į gatves savo transporto priemones. Norėdami juos  laikyti prie namų, neretas susiduria su kliūtimis: stovėjimo aikštelėse riogso seniai šeimininkų pamiršti automobiliai, kurie ne tik užima vietą, bet ir gadina kiemo vaizdą.

Užėmė geriausią vietą

Gedimino gatvės vienuoliktojo namo gyventojai prašyme policijai buvo konkretūs: „Jau dvejus metus mūsų namo kieme, pačioje geriausioje stovėjimo vietoje, riogso automobilis „Opel Astra“. Juo niekas nevažiuoja, tad jis kelia kitų automobilių savininkų, kurie neturi kur pastatyti savo transporto priemonės, pasipiktinimą“.
Rajono kelių policijos poskyrio pareigūnai nustatė, jog mašina registruota Reivyčiuose gyvenančio vyriškio vardu, jam išsiųstas oficialus pranešimas.
„Mes mašinos savininką informuojame, kad per dešimt dienų pašalintų neeksploatuojamą transporto priemonę iš kiemo. Jeigu gavęs oficialų įspėjimą jis nesiima jokių priemonių, mašina išvežama į saugojimo aikštelę, o savininkui tenka sumokėti transporto priemonės saugojimo ir išvežimo išlaidas“, – sakė rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.

Įspėjimai turi poveikį

Šiemet buvo gauti dar trys pranešimai apie neeksploatuojamas transporto priemones, dviem atvejais jų savininkai susitvarkė, nelaukdami piniginių sankcijų.
Žemupio gatvės gyventojai pareigūnams skundėsi, kad siauroje gatvelėje jau ilgą laiką stovi nenaudojamas namelis ant ratų ir šalia jo automobilis „Renault“ be valstybinių numerių. Policijos pareigūnai nustatė savininką, pastarasis po įspėjimo šias transporto priemones patraukė nuo kelio.
Bendrovės „ŽAP“ darbuotojai kreipėsi dėl jų teritorijoje palikto buvusio darbuotojo automobilio „Ford Transit“ be valstybinių numerių. Nustačius, kad tai kaimyninio rajono gyventojas, jam buvo išsiųstas įspėjimas ir transporto priemonė buvo išvežta.
Taip pat šiais metais į policiją kreipėsi Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos atstovai, gavę Respublikos gatvės dvidešimtojo namo gyventojų skundą. Jie informavo asociaciją, kad kieme stovi automobilis „Opel Vectra“, kurio padangos – tuščios, jis pats gerokai aprūdijęs, valstybinės techninės apžiūros galiojimas pasibaigęs jau prieš penkerius metus, draudimas jai taip pat negalioja. Policininkai nustatė, kad transporto priemonė priklauso Naftininkų gatvės penktojo namo gyventojui, jam išsiųstas įspėjimas.

Gresia administracinės baudos

Pernai policijos pareigūnai gavo keturis gyventojų pranešimus apie paliktas neeksploatuojamas transporto priemones.
„Raginame gyventojus netylėti, informuoti mus arba seniūniją apie tokias bešeimininkes, kiemo vaizdą gadinančias, o kartais net pavojų aplinkiniams ar aplinkai keliančias mašinas. Mūsų pareigūnai atvyks į vietą, jas apžiūrės, nufotografuos ir imsis priemonių“, – ragino S. Liaugaudas.
Pareigūnas primena, kad tokių automobilių savininkams gresia ir administracinė atsakomybė: už neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno raštiško perspėjimo nesiėmus priemonių ja pasirūpinti galima gauti baudą nuo 250 iki 500 litų. Kartą jau baustam už tokį pažeidimą asmeniui gresia gerokai griežtesnės sankcijos – bauda nuo 500 iki 1000 litų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.

One Reply to “Neeksploatuojami automobiliai piktina gyventojus”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Debiloidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto