Neįgalieji mėgaujasi balneologijos skyriaus nemokamomis paslaugomis

Apie 80 neįgalių suaugusiųjų ir vaikų galės nemokamai pasinaudoti Mažeikių ligoninės balneologijos skyriaus paslaugomis. Buvusios šio skyriaus socialinės darbuotojos Ritos Jonaitienės parengtas projektas bus finansuojamas Savivaldybės Sveikatos fondo lėšomis.
NEMOKAMAI – 21 PROCEDŪRA
Skyriaus darbą koordinuojanti gydytoja reabilitologė Irena Norkienė „Santarvei“ sakė, kad tokios paramos balneologinis skyrius sulaukia pirmą kartą.
Nemokamomis paslaugomis galės mėgautis Mažeikių sveikatos koalicijai priklausiančių įvairios negalios draugijų, organizacijų nariai. Ar jų pasiūlytiems žmonėms galima teikti balneologijos paslaugas, spręs gydytojai konsultantai, o galutinį žodį tars reabilitologas.
Pagal programą neįgalūs žmonės gali pasinaudoti perlinės vonios, povandeninio masažo ir baseino vandens procedūromis. Vienam žmogui nemokamai skiriama po septynias kiekvienos rūšies procedūras.
I. Norkienė sutiko, kad sunkią fizinę negalią turintys žmonės tokios galimybės neturi, nes skyriuje nėra specialios, tokiems žmonėms kelti reikalingos įrangos.

PARAMA IR DARBUOTOJAMS
Gydytoja I. Norkienė pastebėjo, kad Sveikatos fondo finansuojama programa – didžiulė parama ne tik neįgaliesiems, bet ir balneologinio skyriaus darbuotojams.
Šio skyriaus išlaikymas nėra pigus. Mažeikiškiai, kaip buvo tikėtasi jį atidarant, nelabai veržiasi naudotis mokamomis paslaugomis.
Valstybė reabilitacijos paslaugoms kvotų skiria ribotai. Praėjusiais metais Ligonių kasos apmokamomis paslaugomis galėjo pasinaudoti tik apie pustrečio šimto pacientų.
Birutė RUDOKIENĖ
Jono STRAZDAUSKO nuotraukoje:
Bendrosios praktikos slaugytoja Violeta Rubežienė patenkinta, jog gali padėti pacientams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto