Neįgaliems vaikams – M. K. Čiurlionio muzika ir laiškai

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Mažeikių specialiojoje mokykloje vyks labdaringas renginys, skirtas vaikams su negalia ir sutrikusiu intelektu. Tai M. K. Čiurlionio fondo socialinio projekto „Pažink tikrąsias vertybes“ dalis.

Renginys – iš trijų dalių

Fondo meninės dalies vadovas Vytautas Paukštelis informavo, kad ši meno terapijos popietė bus skiriama visiems, kurie neturi galimybių dažniau nuvažiuoti į kitus Lietuvos miestus ir pasigrožėti iškilių Lietuvos menininkų kūryba.
„Kiekvienas iš mūsų turi teisę susipažinti su meno pasauliu tiek iš toli, tiek ir iš arti. Vieni to negali padaryti dėl laiko stokos, kiti – dėl gyvenimo sąlygų ir aplinkybių,“ – pastebėjo fondo atstovas.
Mažeikiuose organizuojamo renginio metu vyks kelių dalių programa, paremta M. K. Čiurlionio menų sintezės idėja: muzika, dailė ir žodis.
Muzikinę dalį atliks jaunasis pianistas Justas Šervenikas, kuris atliks ne tik M. K. Čiurlionio kūrinius, bet ir Piotro Čaikovskio kūrinį „Žiema“ iš ciklo „Metų laikai“.
Tarp muzikos kūrinių aktorė Irma Bagdonavičiūtė pristatys M. K. Čiurlionį ir jo kūrybą, bus skaitomi kompozitoriaus laiškai.

Meno terapija veiksminga

Tam, kad vaikai visiškai pasinertų į meno dvasią, jie galės susipažinti su M. K. Čiurlionio ir jo amžininkų reprodukcijomis.
„Šio projekto renginių tikslas – padėti žmonėms su negalia integruotis į visuomenę, skatinti jų užimtumą, kad jie jaustųsi pilnaverčiais, reikalingais visuomenėje, gebančiais kurti, dirbti ir tobulėti.  Pagrindiniu projekto uždaviniu laikome neįgalių ar turinčių specialiųjų poreikių vaikų ir jaunuolių kūrybinį ugdymą, naudojant meno išraiškas kaip terapiją,“ – apie renginį pasakojo V. Paukštelis.
Fondo atstovai teigia jau įsitikinę – tokios meno terapijos priemonės veiksmingos, vaikams įsimintinos ir susijusios su teigiamiausiomis emocijomis.
Labdaros renginys vyks Mažeikių specialiojoje mokykloje sausio 10-ąją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto