Nelegalios prekės pardavėjų nepasiekė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Šiaulių rinktinės Mažeikių užkardos praėjusių metų darbo rezultatus jos vadas Sigitas Ringys apibendrino trumpai: nelegalių pardavėjų nepasiekė daugiau kaip dvidešimt tūkstančių litrų alkoholio ir 130 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių. LAIMIKIS – ALKOHOLIS IR CIGARETĖS
Nuolatiniu pasieniečių operatyvininkų „klientu“ tapo mažeikiškis Darius L., kuris pernai į jų rankas įkliuvo net du kartus. Kovo 23-iąją Kurmaičių soduose jis buvo sustabdytas prie „VW Transporter“ vairo, mašinoje rasta apie penki šimtai pakelių kontrabandinių cigarečių. Atlikus kratą sodo namelyje, aptikta dar daugiau kaip penki tūkstančiai pakelių ir beveik aštuoni šimtai litrų alkoholio.
Spalio 16-ąją tas pats mažeikiškis įkliuvo Senkelio gatvėje, kur jo garaže rasta apie septynis tūkstančius pakelių cigarečių ir 802 litrai alkoholio.
„Vis dėlto didžiausias „laimikis“ mūsų laukė vasarį: ties Krakiais sustabdytame „Iveco“, kurį vairavo Lenkijos pilietis, rasta 15 tonų spirito. Tuo pačiu metu buvo sulaikytas jį lydėjęs automobilis „Audi 100“. Didžiausias cigarečių „derlius“ registruotas kovą: ties Šerkšnėnais sustabdytame „Renault Master“ rasta daugiau kaip 47 tūkst. pakelių cigarečių. Abiem atvejais vyksta ikiteisminiai tyrimai“, – sakė S. Ringys.
Pasieniečiai pernai sulaikė du asmenis, pas kuriuos rasta narkotikų: iš birželį Ventos gatvėje sulaikyto mažeikiškio paimta daugiau kaip vienuolika gramų narkotikų, lapkritį iš Pavenčių g. gyventojo – trys gramai narkotikų.
Užkardos pareigūnai sulaikė devynis policijos ieškomus asmenis bei penkias vogtas transporto priemones.

PAŽEIDĖJŲ BUS MAŽIAU
Neleistinoje vietoje užkardos saugomoje teritorijoje pernai sieną bandė pereiti vienuolika pažeidėjų (sulaikyti septyni lietuviai ir keturi latviai). Užkardos vadas priminė, kad pagal Baudžiamojo kodekso nuostatas sienos pažeidėjai gali būti nubausti bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Septyni užkardoje sulaikyti žmonės policijos areštinėje praleido po penkiolika parų, dviem – skirtos 250 litų baudos.
„Vaizdo stebėjimo kameros, kurios stovi Laižuvos ir Pikelių pasienio kontrolės punktuose, užfiksavo penkiolika neteisėto sienos kirtimo atvejų, juos įvykdžiusių 22 asmenų tapatybes šiuo metu bandoma nustatyti. Primenu, kad šiuose postuose pasieniečiai dirba tik nuo septintos iki dvidešimtos valandos, kitu metu sieną kirsti draudžiama“, – sakė S. Ringys.
Pernai taip pat buvo sulaikyti 36 sienos teisinio režimo pažeidėjai, kurie pasienio ruože neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Pasak užkardos vado, dažniausi pasiaiškinimai – užmiršo pasiimti arba nežinojo, kad pasienio ruože reikia turėti asmens dokumentus.
„Šiais metais tokių pažeidėjų turėtų būti mažiau: nebereikia leidimų norint nuo kranto žvejoti pasienio upėse, jie reikalingi tik žvejojant iš valties arba susiruošus į poledinę žūklę“, – sakė užkardos vadas.
Pasieniečiai vienuolika reidų surengė kartu su policijos ir aplinkos apsaugos agentūros pareigūnais bei AB „Mažeikių nafta“ saugos tarnybos darbuotojais.

TIKIMASI PAREIGŪNŲ PAPILDYMO
„Pernai paskatinome devyniolika pareigūnų ir du darbuotojus, tačiau kai kuriems skirtos ir nuobaudos. Buvo nubausti šeši pareigūnai, tris iš jų teko atleisti iš darbo. Šiuo metu užkardoje trūksta trylikos pareigūnų. Tikimės, kad šiemet pavyks jų gretas papildyti“, – sakė S. Ringys.
Anot užkardos vado, šį mėnesį į Visagino pasieniečių mokyklą išvyks vienas mažeikiškis, kuris po trijų mėnesių kursų grįš į Mažeikių užkardą. Balandį į šią mokyklą siuntimus pasiėmė dar trys aukštąjį ir aukštesnįjį išsilavinimą turintys mažeikiškiai, kuriuos paviliojo pasieniečio profesija.
„Tikimės, kad ir po abitūros egzaminų pas mus į užkardą atvyks abiturientų, nusprendusių pasirinkti šią profesiją. Visagine sudarytos idealios mokymosi sąlygos: nemokamas bendrabutis, uniforma, mokama stipendija, netarnavusiems kariuomenėje kursantams bus įskaitoma privalomoji karinė tarnyba, o mokslas trunka dvejus metus“, – pasakojo S. Ringys.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
Sieną stebi užkardos sargybos būrio vyr. specialistas Tomas Bubokas (kairėje) ir vyr. puskarininkis Stanislovas Milinkauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto