Nemokama vakcina nuo gimdos kaklelio vėžio – visoms vienuolikmetėms

Nuo žmogaus papilomos viruso mergaitės yra skiepijama du kartus su puses metų pertrauka.

Nuo gimdos kaklelio vėžio nemokamai bus galima paskiepyti ir Mažeikių rajono mergaites. Pagal išplatintą pirminę informaciją, skiepys tik tas mergaites, kurioms 11-ka metų sukaks po rugsėjo 1-osios dienos. Jei jaunoji mažeikiškė yra gimusi bent diena anksčiau, nemokama vakcina jai nepriklauso. Taip informavo Užkrečiamų ligų ir AIDS centras.
„Santarvei“ gavus oficialų Valstybinės ligonių kasos atsakymą, paaiškėjo: tokių apribojimų negali būti.

Nupirko vakcinos

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos informavo, kad jau yra nupirktos vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso, kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Artimiausiu metu jos pasieks mūsų šalies gydymo įstaigas, taip pat – ir Mažeikius.
Medikai 11 metų mergaites turėtų pradėti skiepyti nuo rugsėjo 1-osios.
Iš viso šalyje įsigyta 5000 dozių vakcinos nuo žmogaus papilomos viruso, kurios apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Pirmosios vakcinos (800 dozių) dar šį mėnesį  pristatytos į Užkrečiamų ligų ir AIDS centrą, iš kur vakciną pasiims gydymo įstaigos, o likusi vakcinos dalis Lietuvą pasieks rugsėjo mėnesio pabaigoje, spalio pradžioje.
Tėvai, kurie nori, kad būtų paskiepytos jų mergaitės, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips pas skiepijantį specialistą.

Kas antra miršta

Gydytojai sako, kad skiepai nuo žmogaus papilomos viruso – vienas iš būdų užkirsti kelią grėsmingai ligai – gimdos kaklelio vėžiui.
Mokslininkai įrodė, kad žmogaus papilomos viruso infekcija yra dažniausia gimdos kaklelio vėžio priežastis. Šis virusas plinta lytinių santykių metu.
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime sakoma, kad gimdos kaklelio vėžys Lietuvoje kasdien diagnozuojamas dviem moterims. Kas antra susirgusioji šia onkologine liga miršta.
Dėl šių priežasčių tėvai turi būti suinteresuoti laiku paskiepyti savo dukras nuo gimdos kaklelio vėžio. Kai kurie perka šią vakciną, nors ji nėra pigi. Viena vakcinos dozė kainuoja apie šimtą eurų, o skiepyti reikia du kartus – su pusės metų pertrauka.
Medikai įsitikinę – nemokama vakcina, kuri skirta vienuolikmetėms mergaitėms, turėtų susilaukti didelio susidomėjimo.

Tik nustatyto amžiaus?

„Santarvės“ kalbinti įvairių Mažeikių gydymo įstaigų atstovai patvirtino: tėvai pageidaują, kad jų mergaitės būtų paskiepytos nuo gimdos kaklelio vėžio. Ir vis tik medikai suskubo pridurti, kad nemokama vakcina nuo papilomos viruso priklauso ne visoms vienuolikmetėms.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Nemokama vakcina nuo gimdos kaklelio vėžio – visoms vienuolikmetėms”

 1. atidumo parašė:

  Skaitykit atydziai….vakcina nupirko valstybine ligoniu kasa, o AIDS centras tik tarpininkas, dalina, tai ne jam spresti ka skiepyti….

 2. Mama parašė:

  Taigi mieli Žurnalistai kad ne visom 11 metu mergaitem ,o gimusioms nuo rugsėjo-1

 3. Laima parašė:

  Bet va kalbejau su AIDS centro atstovais tai jie sako kad is tikro tik mergaites gimusias po rugsejo 1.Pasag ju pirmadieni bus susirinkimas dar ir gal gerieji dedes ir tetos sugalvos padaryt visom 11 mergaitem

 4. to Laima parašė:

  tai ir rašo, kad „Santarvei“ gavus oficialų Valstybinės ligonių kasos atsakymą, paaiškėjo: tokių apribojimų negali būti.

 5. Laima parašė:

  Nezinau kas meluoja bet kalbejau su ligoniu kasu atstovu ir jie sake kad 11 mergaitem visom ir iki rugsejo 1 gimusioms

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto