Nemokamas maitinimas – visiems priešmokyklinukams ir pradinukams?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyrius vykdo tėvų apklausą ir nori sužinoti daugumos nuomonę dėl visuotinio nemokamo priešmokyklinukų maitinimo.
Surinkus atsakymus jie bus išsiųsti į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kuri ir inicijavo šią apklausą visoje Lietuvoje. Jei dauguma tėvų pasisakytų už nemokamą maitinimą, yra galimybė, kad nemokamai priešmokyklinukai ir pradinukai valgys jau nuo šio rugsėjo.
Anketa apie maitinimą išplatinta daugumoje ugdymo įstaigų.

Anksčiau nepasiteisino

Anketoje prašoma išsakyti savo nuomonę – pritarti ar nepritarti tam, kad nemokamas maitinimas būtų skirtas visiems mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programas, neįvertinant šeimos pajamų. Pateiktą nuomonę prašoma pagrįsti argumentais.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, kalbėdamasis su „Santarve“, prisiminė, kad prieš keletą metų jau buvo įvestas nemokamas maitinimas visiems priešmokyklinukams ir pradinukams. Pasak vedėjo, šis sumanymas nelabai pasiteisinęs, nes gana daug vaikams skirto maisto tekdavo išmesti.
„Vaikai tiesiog nešdavo atgal atiduoti porcijas. Kodėl taip, sunku pasakyti. Važiavome, tikrinome mokyklas, ragavome maistą. Atrodė, kad viskas yra gerai, bet vaikai nevalgydavo – ir viskas. Gal tiesiog iš principo nevalgė? Yra šeimų, kurios apskritai įžvelgia nemokamo maitinimo neigiamą potekstę“, – svarstė A. Stonkus.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Nemokamas maitinimas – visiems priešmokyklinukams ir pradinukams?”

  1. mmm parašė:

    cia priešrinkiminis partijų pažadas

  2. Nesutinku parašė:

    Kas per nesąmonė parašyta? Dabar maistas mokamas, tai vaikai valgo. Tas pats maistas bus nemokamas-jau nebevalgys? Briedas. Vaikams ne pinigai, o skanu/neskanu galioja.

  3. Kategoriškai parašė:

    nepritariame, nes tai kas duodama nemokamai- nevertinama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto