Nepilnamečiams keliauti į užsienį tapo paprasčiau

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kai kurie nepilnamečius auginantys tėvai planuoja savo atžalas išleisti vasaroti į užsienio šalis. „Santarvė“ sulaukė klausimų iš tėvų apie tai, ar galima nepilnametį vaiką vieną išleisti keliauti į užsienį, kokia yra tvarka ir kokie tam reikalingi dokumentai.
Apie vaikų laikino išvykimo į užsienio šalis tvarką informavo Mažeikių rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Liudvika Lapienė.

Dar prieš aštuonerius metus Lietuvos Respublika panaikino pasų kontrolę prie Europos Sąjungos (ES) vidaus sienų. Lietuvai tapus visateise Šengeno erdvės nare, nepilnamečių išvykimas į užsienio valstybes tapo paprastesnis.
„Vaikas gali vienas ar su kitais asmenimis keliauti iš Lietuvos į bet kurią ES šalį, bet būtina su savimi turėti pasą ar asmens tapatybės kortelę. Už vaikų išvykimą į užsienį ir jų buvimą ten atsakingi yra tėvai“, – kalbėjo vedėja.
Nuo 2008-ųjų kovo 31 dienos panaikinus oro sienų kontrolę, nepilnamečiai gali be tėvų ar globėjų (rūpintojų) sutikimo į visas Šengeno šalis keliauti ir lėktuvu.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto