Pirmadienį Mažeikių bendruomenės centre, jungiančiame keletą neįgaliųjų organizacijų, lankėsi viešnios iš Palangos gintaro muziejaus. Čia surengta edukacija apie gintarą.
Aklieji ir silpnaregiai, kitų negalių turintys žmonės, jų artimieji turėjo galimybę išgirsti išsamios ir įdomios informacijos apie Baltijos auksu vadinamą gintarą.
Palangos gintaro muziejaus projektų vadovė, koordinatorė Regina Makauskienė edukacijos dalyviams pasakojo, kaip gintarą atskirti nuo sintetiniu būdu pagamintų padirbinių. Viešnia pasidalijo patarimais, kaip gintarą panaudoti geresnei savijautai.
Grafikė, muziejaus metodininkė Miglė Jonauskienė renginio dalyvius pakvietė pasigaminti atvirukų bei suvenyrų iš gamtinių medžiagų.
„Šiaip jau žmonės turbūt nedažnai prisėda kažką gražaus susikurti. Tam reikia turėti medžiagų. O be to, draugijoje linksmiau“, – sakė M. Jonauskienė.
Palangos gintaro muziejaus darbuotojos teigia, kad muziejus pagrįstai gali vadintis muziejumi be sienų. Viena vertus, į muziejų be jokių problemų gali patekti bet kokių negalių turintys žmonės. O be to, įgyvendindami įvairias edukacines programas, muziejininkai ir patys važiuoja į įvairius Lietuvos rajonus, stengdamiesi į muziejaus kultūrinę šviečiamąją veiklą įtraukti kuo daugiau įvairių socialinių grupių atstovų. Šiuo atveju edukacinėje programoje dalyvavo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, Mažeikių rajono filialo nariai.