Nesidžiaukite pigiu sandoriu internete. Didžiulė tikimybė, kad liksite be prekės

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vis daugiau žmonių naudojasi patogiu pirkimu internete, tačiau vis daugiau jų ir kreipiasi į policiją dėl negautos prekės bei negrąžintų pinigų. Ypač tais atvejais, kai pirkimo–pardavimo sandoris yra sudaromas ne su interneto parduotuve, o su privačiu asmeniu. Ir dar – tais atvejais, kai randate nerealiai pigią prekę, lyginant su jos realia kaina.

Rankinę norėjo įsigyti kelis kartus pigiau

Mažeikiuose gyvenanti moteris internetinėje drabužių tarpusavio prekybos platformoje „Vinted“ surado skelbimą, kuriame kelis tūkstančius kainuojanti garsaus prekės ženklo „Saint Laurent“ rankinė buvo parduodama už 500 eurų.

Tokia sėkme apsidžiaugusi mažeikiškė nedelsdama pervedė pinigus į nurodytą pardavėjo sąskaitą ir ėmė laukti išsvajotos prekės. Deja, jos taip ir nesulaukė. Moteris buvo kantri ir vis tikėjo pardavėjo kalbomis apie kažkur pasiklydusią, o paskui ir dingusią siuntą. Po to dar buvo pažadų grąžinti pinigus už dingusią prekę, tačiau ir vėl atsirasdavo priežasčių, dėl kurių mažeikiškės nepasiekdavo jo neva pervesti pinigai. Tik po kelių mėnesių laukimo moteris suvokė, kad bus patekusi į sukčių aferą, ir kreipėsi į policiją.

Sukčiai slepiasi ne tik šioje platformoje

Beje, ši moteris – ne vienintelė nukentėjusioji, nutarusi „Vinted“ platformoje įsigyti parduodamų prekių. Pastaruoju metu nukentėjo ne vienas asmuo, pirkimo–pardavimo sandorius sudaręs šioje interneto platformoje.

Ir nebūtinai čia. Yra dar daug įvairiausių skelbimų portalų, kuriuose intensyviai darbuojasi sukčiai, siūlydami prekių labai patraukliomis kainomis.

Per dvi pastarąsias savaites Šiaulių ir Telšių apskričių policija sulaukė 6 pranešimų apie tai, jog negavo internetu pirktos prekės ir negali atgauti sumokėtų pinigų, nes pardavėjas tapo nepasiekiamas.

Viena Joniškio rajono gyventoja nesulaukė 100 ritinių šieno ir prarado 180 eurų. Šiauliuose gyvenantis vyras, nutaręs internetu apsirūpinti automobilio detalėmis, neteko 4000 eurų, Telšių gyventoja, pervedusi užstatą už perkamą butą, atsisveikino su 500 eurų, nes pardavėjas iš karto po šios finansinės operacijos tapo nepasiekiamas.

Taigi, pirkdami internetu iš privačių asmenų, nepamirškite prielaidos, kad po pardavėjo vardu gali slėptis sukčius, neturintis jokios prekės, o tik norintis iš jūsų išvilioti pinigus.

Gaila SMAGRIŪNIENĖ,
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto