Neskiepytiems vaikams darželiuose – ne vieta?

Pagal įsigaliojusį įsakymą, naujai į darželius priimami vaikai turės būti paskiepyti nuo tymų, raudonukės bei poliomielito. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo sausio 1-osios įsigaliojo buvusio sveikatos apsaugos ministro pasirašytas įsakymas į darželius nepriimti nuo raudonukės, poliomielito ir tymų neskiepytų vaikų.
Įsakymas įplieskė pasisakančiųjų „už“ bei „prieš“ skiepus diskusijas.
Visuomenės aistras kursto ir tai, kad ateityje žadama tėvus, nesutinkančius skiepyti savo atžalas, „motyvuoti“ įspėjimais, o vėliau – ir piniginėmis baudomis.

Nepriims naujų vaikų

Baigiantis 2015 metams, Seimas nespėjo patvirtinti įstatymo dėl baudų skyrimo už vaikų neskiepijimą.
Kita vertus, įsigaliojo buvusio sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio dar 2014 metų birželį pasirašytas įsakymas. Juo remiantis ikimokyklinio ugdymo įstaigoms pateikiamuose Vaikų sveikatos pažymėjimuose turės būti nurodyta, ar vaikai yra paskiepyti nuo tymų, raudonukės, poliomielito. Nuo šių ligų nepaskiepyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas pradėsiantys lankyti vaikai į jas priimami nebebus.
Nuostata nebus taikoma darželius jau anksčiau pradėjusiems lankyti vaikams. Taigi jie, kad ir nepaskiepyti, įstaigas sėkmingai lankys ir toliau.
Nors teigiama, kad Lietuvoje skiepai kol kas nėra privalomi, dalis visuomenės minėtą įsakymą vadina ir diskriminacija, ir prievarta, ir kišimusi į šeimų reikalus.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto