Nesutariama, koks krūvis tenka Lietuvos pedagogams

Profsąjungos: vienam mokytojui – ne mažiau kaip penkiolika mokinių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Švietimo sistemos darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos ir šalies Vyriausybė nesutaria, koks mokinių skaičius tenka vienam Lietuvos mokytojui. Ypač ši problema paaštrėja, kai pradedama kalbėti apie galimą mokytojų skaičiaus mažinimą.

Ministras: krūvis yra žymiai mažesnis nei kitur

Diskusija apie mokytojams tenkantį krūvį, be kitų klausimų, iškilo penktadienį vykusiame Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir švietimo darbuotojų profsąjungų vadovų susitikime.
Jame dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žurnalistams komentavo, kad Lietuvoje pedagogams tenkantis krūvis yra žymiai mažesnis nei kitose valstybėse, todėl užtikrinti, jog bus išlaikytas esamas mokytojų skaičius, tikrai negalima.
„Lietuva kol kas turi didžiausią santykį (mokytojui tenkančių mokinių, – red. past.), mes ginčijamės dėl to santykio skaičiavimo metodikos, bet yra 6–7 mokiniai vienam mokytojui, tai yra didžiausias skaičius visoje Europos Sąjungoje (ES). Aišku, profsąjungos teigia, kad taip yra dėl to, kad ten yra visokie pagalbininkai ir panašiai. Galime tas pastabas priimti, bet apskritai pasakyti, kad mokytojų skaičių mes išlaikysime tokį patį, aš nedrįsčiau“, – sakė D. Pavalkis.

Profsąjungos: vienam mokytojui – ne mažiau kaip penkiolika mokinių

Su tokia nuomone nesutikęs Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas tikino, kad mokytojui tenkantis mokinių skaičius yra bene dvigubai didesnis.
„Jūs kalbėjote apie mokytojų skaičių, ministro įvardytą  6–7, iš tikrųjų, galiu pasakyti, kad tai netiesa. (…) Palyginus su ES šalimis, kur yra deklaruojama, kad tenka 20–22 mokiniai vienam mokytojui, bet dažnai užmirštama pasakyti, kad mokytojas klasėje dirba ne vienas, jam talkina vienas arba du pagalbininkai. Ir tie pagalbininkai yra specialistai su pedagoginiu išsilavinimu, jie padeda mokytojui įgyvendinti savo programą, atlikti savo funkcijas klasėje, perduoti žinias mokiniui“, –  kalbėjo E. Jesinas.
Pasak profsąjungos pirmininko, realus mokytojui tenkantis mokinių skaičius – ne mažiau kaip penkiolika.
„Mūsų skaičiavimais, tas skaičius nėra mažiau negu 15, tikrai nėra mažiau negu 15“, – tikino E. Jesinas.

Mokytojų Lietuvoje per daug?

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos vadovas Audrius Jurgelevičius buvo kiek nuosaikesnis ir pripažino, kad egzistuoja mokytojų perteklius, tačiau kritikavo valdžios neveiklumą.
„Lietuvoje mokytojai senėja, ir visiems yra suprantama, kad mokytojų yra per daug. Ir nei iš buvusios Vyriausybės, nei dabartinės Vyriausybės negirdime aiškių planų, kaip bus šita problema sprendžiama“, – sakė A. Jurgelevičius.

3 Atsakymai į “Nesutariama, koks krūvis tenka Lietuvos pedagogams”

  1. to Juziui parašė:

    ne vienas toks Juzis ateina baigti mokyklos valgyklos ir mokytojų nervų

  2. Juzis parašė:

    vargsai tie mokytojai apkrauti jie mokiniais kaip kupranugariais algos mazos dovanu mazai reikes streikuot

  3. dukart du parašė:

    Ponas ministras turbūt nelabai moka skaičiuoti. Jeigu aš 4 klasėse turiu 104 mokinius, o kolegė kaime 5 (pusiau jungtinėse) – 25, tai vis tiek mudviejų vidurkis – ne 7 ar 8 mokiniai. Iš kur tokia statistika, neaišku. Kaip ir daug kas mūsų kraše.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto