„Netikrų“ pinigų keitėjai – dar labiau netikri

Nuotr. iš redakcijos archyvo

„Niekada neįsileiskite į savo namus asmenų, gąsdinančių jus netikrų pinigų turėjimu ir pasišovusių tuos pinigus patikrinti. Tai žinutė, kurią būtina visiems vienąkart išgirsti ir paskleisti gyvuoju telefonu – iš lūpų į lūpas“, – tvirtina Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai.

Taip elgiasi tik sukčiai ir vagys

Šiaulių AVPK išplatino pranešimą apie vėl suaktyvėjusius sukčius, kurie prisistato grynųjų pinigų „tikrintojais“.

Pareigūnų patarimas – netikėti tokiomis provokacijomis: „Nesvarbu, kuo jums telefonu paskambinę nepažįstami asmenys prisistatytų – policijos pareigūnais, socialiniais darbuotojais, Seimo nariais ar pačiu prezidentu. Jei nenorite prarasti savo santaupų, durų jiems neatidarykite ir nesileiskite su jais į kalbas.“

Gyventojams, susidūrusiems su tokiais sukčiavimo būdais, gali padėti keli veiksmai: „Tiesiog paskambinkite Bendrojo pagalbos centro telefonu ar nueikite pas kaimynus ir pasikalbėkite apie netikėtą pinigų „tikrintojų“ vizitą. Tačiau jų pačių į namus jokiu būdu neįsileiskite, nes tai – sukčiai ir vagys, kurie, dangstydamiesi įvairių institucijų vardais, jūsų pinigus pasisavins.“

Kalbėti reikia nuolat

Pasak AVPK vyriausiosios specialistės Gailutės Smagriūnienės, tokią ir panašią informaciją, įspėjimus bei patarimus policijos pareigūnai transliuoja nuolat, tačiau visų žmonių ji kažkodėl nepasiekia.

„Matyt, manoma, kad jiems taip negali atsitikti. Matyt, tikimasi, kad sukčiai siautėja ten, kažkur, o iki jų neatsibels. Patikėkite, atsibels, nes jie intensyviai dirba, skambindami iš eilės visiems fiksuoto ryšio abonentams ir prisistatydami, dažniausiai banko darbuotojais ar policijos pareigūnais,  pasakoja išgalvotas istorijas apie pas žmogų atsiradusius netikrus pinigus ir būtinybę juos patikrinti bei galimybę juos pakeisti tikrais pinigais.

Kadangi fiksuotu ryšiu dažniausiai naudojasi senyvo amžiaus žmonės, tad juos labai lengva išgąsdinti žinia, kad jie disponuoja netikromis kupiūromis. Tad dar ir dar kartą pasikalbėkite su savo tėvais ir kitais jums artimais senjorais, kad jokių pinigų „tikrintojų“ į butą neįsileistų, o geriau su pinigėliais nueitų į banką ir ten įsitikintų, kad jų turimi banknotai tikri“, – rekomendavo Šiaulių AVPK atstovė spaudai.

Išgelbėjo… vizitas pas kaimynę

Šiauliečiai pareigūnai teigia, kad pastaruoju metu sukčiai, besiveržiantys tikrinti į namus netikrų pinigų, ypač atakuoja šio miesto ir rajono gyventojus. Paskutinis toks įvykis buvo užfiksuotas liepos 12 d. Kuršėnuose. 75 moteris atidavė 4550 eurų policijos pareigūnu apsimetusiam vyrui.

87 metų Šiaulių gyventoja savo pinigus išsaugojo tik todėl, kad žinia apie būsimą pinigų „tikrintojų“ vizitą pasidalijo su kaimyne.

Prieš tai senjorei telefonu buvo liepta sudėti visus turimus pinigus į vokelį ir laukti, kol ateis policijos pareigūnas ir pinigus pakeis į tikrus. Prieš tai sukčius dar pasiteiravo, kiek ir kokių kupiūrų ji turi. Moteris susirinko visus savo pinigėlius ir išskubėjo pas kaimynę.
Tai ir išgelbėjo jos santaupas. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto