Daugiabučių kiemuose ir viešosiose erdvėse esantys buitinių atliekų konteineriai skleidžia nemalonų kvapą. Tokia kaimynystė ypač daug nepatogumų sukelia karštomis vasaros dienomis.
Gyventojai teigia, kad situacija „sušvelnėtų“ plaunant ir dezinfekuojant konteinerius.
Juos aptarnaujantis „Mažeikių komunalinis ūkis“ prisipažįsta: tokių švaros priemonių šiemet nesiimta nė karto.
Kontrolę vykdančios institucijos yra užėmusios stebėtojų poziciją – tol, kol nesulaukia gyventojų skundų.
Prašė išsiaiškinti
Į redakciją paskambinęs ir Kazimieru Jokšu prisistatęs vyriškis piktinosi mieste stovinčiais nešvariais atliekų konteineriais. Jo teigimu, konteinerių aikštelėse tvyro nemalonūs pūvančių, rūgstančių atliekų kvapai. Ši problema ypač paaštrėjanti karštomis vasaros dienomis.
Gamyklos gatvėje gyvenantis mažeikiškis pasakojo dažnai iš ryto su šunimi einantis pasivaikščioti į vadinamąjį Sodų trikampio skverelį. Jo žodžiais, čia lyg tyčia konteineriai išrikiuoti šalia vaikų žaidimo aikštelės. Vyras teigė girdėjęs, kaip mamos piktinasi, jog čia žaidžiantys mažyliai priversti uostyti dvoką, be to, savo pėdsakus visur palieka ir netvarkingus konteinerius okupavusios varnos.
„Teko girdėti, kad konteineriai bent jau kas du mėnesius turėtų būti plaunami ir dezinfekuojami. Abejoju, kad Mažeikiuose šios tvarkos laikomasi“, – sakė laikraščio skaitytojas.
Vyras patikino dėl tokios netvarkos skambinęs į Savivaldybę, tačiau situacija nesikeičia.
Skaitytojas „Santarvės“ prašė išsiaiškinti: kokie reikalavimai keliami konteinerių priežiūrai, kas kiek laiko jie turėtų būtų plaunami ir dezinfekuojami.
Taisyklės apie plovimą nutyli
Komunalinių atliekų tvarkymo tvarką nustato Savivaldybės taryba. Mūsų rajono politikų 2007 metais patvirtintuose tokių atliekų tvarkymo taisyklėse surikiuota nemažai komunalinių atliekų turėtojų ir komunalinių atliekų tvarkytojų teisių bei pareigų.
Nurodoma, kada toks atliekų tvarkytojas turi ištuštinti konteinerius, kad jis atsako už švarą aplink bendro naudojimo konteinerius. Kokie reikalavimai keliami patiems konteineriams, kaip jie turi būti prižiūrimi, neužsiimta nė žodeliu.
Tokių įsipareigojimų nepavyko rasti ir kitų savivaldybių, įsteigusių UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centrą“ (toliau – TRATC-as), nustatytose atliekų tvarkymo taisyklėse.
Kitur įsipareigojimų daugiau
Visuomenės sveikatos specialistai pataria konteinerius plauti bent kelis kartus per metus.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.
niekams iš savivaldybės klerkų NEĮDOMU,kas darosi kiemuose prie šiukšlių dėžių,kam tada reikalingi tie BIUROKRATAI
tik Mažeikiuose tinkamiausia šiukšlių konteinerių vieta – po virtuvės ir miegamojo langais!
tikrai baisu,kas darosi prie Rugelio ,visur šiukšlės,o kai atvažiuoja išvežti šiukšlių tai po išvykimo didžiulis šiukšlių kiekis ant žemės,o konteineriai DVOKIA,kodėl jie nevalomi,o prie konteinerių krūvos nugenėtų medžių šakų,o tuo gyventojai ir kitokias atliekas neša, vienu žodžiu BAISU,o mokam didžiulius pinigus už šiukšlių išvežimą