Norima sutramdyti įsiskolinusius socialinio būsto nuomininkus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siūloma įteisinti, kad socialinis būstas nesuteikiamas, o jau sudaryta socialinio būsto nuomos sutartis nutraukiama, jeigu socialinio būsto nuomininkas turi daugiau kaip 10 tūkst. litų skolos valstybei už administracinius teisės pažeidimus.

Tokį Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo 11 straipsnio papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Evaldas Jurkevičius.
„Tai, kad Lietuvoje beveik kas trečio socialinio būsto nuomininkai yra prasiskolinę savivaldybėms milijonus litų už socialinio būsto nuomą bei komunalines paslaugas, dar galima pateisinti, nes šiuose būstuose gyvena itin mažas pajamas gaunančios šeimos ir sudėtingoje finansinėje padėtyje esantys asmenys. Tačiau tai, kad socialinių būstų nuomininkai yra skolingi milijonines sumas valstybei už administracinius teisės pažeidimus, negali būti toleruojama“, – sako įstatymo pataisos iniciatorius E. Jurkevičius.
Ši problema aktuali ir Mažeikių rajone, kur yra šiek tiek daugiau nei penki šimtai socialinių būstų, beveik šimtas jų – seniūnijose. Kai kurių skolos siekia ne vieną šimtą ar tūkstantį litų.

Būtina griežta kontrolė

Pasak jo, ne paslaptis, kad dauguma socialinio būstų nuomininkų verčiasi cigarečių kontrabanda ir kitomis nelegaliomis veikomis, o dauguma jų jau nebe pirmą kartą teisiami už panašius pažeidimus.
„Nepaisant to, šių skolininkų padėtis yra kur kas geresnė nei kitų asmenų ar šeimų, kurie laukia eilėje dėl socialinių būstų – jų niekas į gatvę nemeta, nes nesumokėtos skolos valstybei nėra pagrindas iš jų atimti teisę gauti arba toliau gyventi socialiniame būste. Socialinio būsto skolininkai suka užburtą ratą ir vargo nemato, o tūkstantis laukiančiųjų tokio būsto gali tikėtis tik po dešimties dvidešimties metų“, – pastebi Seimo narys E. Jurkevičius.
Jo nuomone, siekiant gerinti socialinės apsaugos sistemą Lietuvoje, reikėtų griežtinti socialinių būstų nuomos kontrolę.

6 Atsakymai į “Norima sutramdyti įsiskolinusius socialinio būsto nuomininkus”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Ta ka zmones uzsidirbo iki istojant i ES ,ta siuo metu pardavineja,kad galetu pragyventi!. Reikia stiprios kontroles musu valdininkams! Stt galetu padaryti patikrinimus visose LT Savivaldybese!!! Laikas tramdyti tas siurbele!

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Pirma mokekiti reikia ES lygio atlyginimus zmonems,kad jie galetu sociai maitintis ir moketi iv.mokescius,! Mokesciai didesni uz atluginimus! Kas suvaldys musu valdziazmogius,kurie ,tiesiog lobsta is paprastu zmoniu vargany pinigeliu….Kas juos sukontroliuos?!

 3. nu nieko sau parašė:

  dirbantisa zmogus turi is paskutiniu susimoket uz buta ir kitas paslaugas, jei kelis men nesumoki tuoj pat teismai ir anstoliai, o pasalpiniai gaudami visas kompensacijas gali sedet skoloj iki 1000. Kada nustosim veltedzius islaikyt? tuo labiau gave soc bustus dar gauna kompensacijas uz sildyma…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  o jei socialiniam buste gyvenanti seima nuolat dirba ir gyvena Svedijoj, tai gal ta busta atiduoti,kam tikrai reikia???

 5. ...... parašė:

  atsiprasau, paskutinis zodis turi buti SEIME.

 6. ...... parašė:

  valstybei už administracinius teisės pažeidimus, negali būti toleruojama“ tai manau negali buti toleruojami ir einantys i seima su juoda praeitimi. Nes jie LT galvos, pavizdys, kaip gali teistas zmogus buti teisme? hm?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto