NT mokestis mažėja, tačiau jį mokės daugiau gyventojų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo kitų metų fiziniams asmenims priklausantis brangesnis nei 220 tūkst. eurų (760 tūkst. litų) bendros vertės nekilnojamasis turtas (NT) bus apmokestintas 0,5 procento tarifu, antradienį nusprendė Seimas.

Lengvata – padidinti neapmokestinamo turto vertę

Už NT mokesčio mokėtojų ratą išplečiančias, tačiau tarifą sumažinančias Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 16, 18 parlamentarų susilaikė.
Seimo nario Mečislovo Zasčiurinsko siūlymu, šeimoms, auginančioms 3 ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, taip pat šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, neapmokestinamo nekilnojamojo turto vertė bus didinama 30 proc.
Tačiau tiek Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), tiek balsavę parlamentarai atmetė liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlymą apmokestinamą NT vertę skaičiuoti atimant jam įsigyti paimtų paskolų sumą.
Liberalas teigė šiomis pataisomis siekiantis apsaugoti jaunas šeimas, prieškriziniais metais skolintomis lėšomis įsigijusiems tuomet brangiai įvertintą turtą.

Nepriimtinos lengvatos

Siūlymą atmetęs Seimas sprendimą motyvavo, kad tokių lengvatų netaiko nė viena Europos Sąjungos valstybė.
„Mes išklausėme Finansų ministerijos atstovus, jie atliko išsamią analizę, kaip mokestis yra taikomas visose šalyse, ir jie nerado nė vienos šalies, kur nuo mokesčio būtų atleidžiami tie, kuriuos siūlo E. Gentvilas. Nors iš pažiūros siūlymas atrodytų priimtinas, bet jis į nelygias pozicijas pastato tuos, kurie taupo ir susitaupo, investuoja į NT, ir tuos, kurie pasirenka kitą kelią“, – aiškino BFK pirmininkas Bronius Bradauskas.

Papildys savivaldybių biudžetus

Kaip yra skaičiavęs Premjeras Algirdas Butkevičius, nauja tvarka savivaldybių biudžetus papildys 15 mln. litų, o mokestį mokės apie 4,7 tūkst. gyventojų.
NT mokestis bus skaičiuojamas už praėjusius metus. Už 2015 metus apskaičiuotas mokestis, pagal naują sistemą, savivaldybes pasieks 2016 metų pradžioje.
Iki Naujųjų metų galioja 1 proc. NT tarifas, kuriuo apmokestinamas fizinių asmenų brangesnis nei 1 mln. litų turtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto