Nuo 2017 m. – papildomi balai stojant į aukštąsias mokyklas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo 2017 metų į aukštąsias mokyklas stojantys profesinių mokyklų absolventai, baigę bazinius karinius mokymus arba atlikę privalomąją karinę tarnybą, gaus papildomą skatinamąjį balą stodami į aukštąsias mokyklas.

Spręs pačios aukštosios mokyklos

Tokia tvarka numatyta naujame Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintame Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo 2017 metais tvarkos apraše.
„Papildomas balas bus suteikiamas asmenims, baigusiems profesinio mokymo studijų programas su pagyrimu ir stojantiems į tos pačios švietimo srities universitetinių ir koleginių studijų programas. Baigusieji bazinius karinius mokymus arba atlikusieji privalomąją karo tarnybą taip pat turės galimybę gauti 0,5 papildomo balo. Tiesa, dėl studijų programų, į kurias bus pridedama papildomų balų, spręs pačios aukštosios mokyklos ir nurodys tai priėmimo taisyklėse“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Konkursinio balo formavimo principai

Esminiai konkursinio balo formavimo principai lieka tokie patys. Konkursinis balas skaičiuojamas iš keturių dalykų brandos egzaminų įvertinimų arba metinių pažymių. Stojantiesiems į menų studijas būtina laikyti menų stojamąjį egzaminą, pretenduojantiems į pedagogus rengiančias studijų programas būtinas motyvacijos įvertinimas, o sporto pasiekimai vertinami tų abiturientų, kurie stoja į sporto programas.
Asmenims, baigusiems mokyklas anksčiau, taikomas supaprastintas metinių pažymių ir mokyklinių brandos egzaminų įvertinimų perskaičiavimas.
Konvertuojant metinius pažymius, jų svoris konkursiniam balui bus mažesnis, lyginant su 2015 ir 2016 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto