Nuo langų surinkėjo iki geriausio bendrovės specialisto

Alvydą Dumarką nuo pat vaikystės traukė techniniai dalykai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Keturioliktus metus bendrovėje dirbantį techniką „Faugos“ direktorius Jonas Žičkus apibūdina kaip patikimiausią ir geriausią įmonės specialistą, žinantį visą langų problematiką: technologijas, niuansus. Jis dirba su klientais, aiškinasi dėl trūkumų, duoda nurodymus darbininkams, kaip tvarkytis gamyboje.
„Tai yra rišančioji grandis tarp gamyklos ir langų, esančių pas klientus. Jis žino ir langų būklę, ir klientų nuotaikas. Apibendrinus visa ta informacija atiduodama į gamyklą ir daromos tam tikros išvados, pakeitimai“, – taip A. Dumarko darbą apibūdino direktorius.

„Faugoje“ – ne iš karto

„Fauga“ nėra A. Dumarko pirmoji darbovietė. Baigęs tuometinę Mažeikių profesinę technikos  mokyklą, jis Mažeikių naftos perdirbimo gamykloje atliko praktiką, paskui buvo pervestas į kitą skyrių dirbti nuolat. Po to – tarnyba kariuomenėje.
Kadangi naftos perdirbimo gamykloje žmonės tada uždirbo nedaug, į buvusią darbovietę nebegrįžo, o įsidarbino Kompresorių gamykloje. Nuo paprasto darbininko ten „išaugo“ iki derintojo ir dirbo iki pat įmonės bankroto.
Bedarbiu Alvydui būti neteko. Sužinojęs, kad bendrovėje „Fauga“ plečiamos gamybos apimtys ir reikia darbininkų, kreipėsi ten.
„Žinojau, kad „Faugoje“ darbas prestižinis, per draugus išgirdau, kad ieško darbininkų, nuėjau, apsiklausinėjau, kas ir kaip, ir pataikiau į tą naujokų ratą“, – prisiminė pašnekovas.

Darbai vis sudėtingesni

Nors Alvydo specialybė niekaip nebuvo susijusi su naujuoju darbu, jam nuo mažens patiko ir traukė techniniai dalykai: vyriškis svarsto, kad tai gali būti paveldėta iš tėvo, kuris taip pat mėgo techniką.
„Viskas, kas susiję su technika, man įdomu, pradėjus viską norisi padaryti iki galo“, – tikino specialistas.
Ir „Faugoje“ Alvydas karjerą pradėjo nuo žemesnės pakopos: iš pradžių buvo langų surinkėjas, paskui išbandė visas operacijas: kuo toliau, tuo sudėtingiau ir įdomiau.
„Paskui prasidėjo serviso darbai. Teko važiuoti į Rygą tvarkyti spynos. Pasiėmiau įrankius, iš seniau dirbančio, bet amžiumi jaunesnio darbininko išsiklausinėjau, ką kaip daryti. Nuvažiavau, spyną išardžiau, bet pabiro visos detalės. Ilgai krapščiausi, bet spyną vis dėlto sudėliojau“, – pasakojo technikas.
Kadangi darbo daugėjo, įmonėje buvo įkurta serviso tarnyba, tad Alvydui su kolegomis teko važinėti po Lietuvos miestus.

Konfliktų nemėgsta

Dabar A. Dumarkas yra tiesioginis tarpininkas tarp gamyklos ir užsakovo, jam tenka spręsti rimtas problemas.
Kaip pavyzdį Alvydas pateikia bendradarbiavimą su vokiečiais, kurie, susidūrę su sunkumais, nenorėjo priimti jo pasiūlymų, bet išbandę sutiko, kad taip vis dėlto geriau.
Vyriškis neslepia, kad bendraujant su klientais būna visokių nesusipratimų, jei kas nors bloga atsitinka, žmonės tampa pikti, tad tenka valdyti emocijas.
„Atvyksti į vietą žinodamas, kad už kolegas esi kaltas: tai mūsų brokas. Tai reikia sutvarkyti. Kad ir koks klientas būna piktas, pamatęs, kad viskas sutvarkyta, atlyžta. Kartais atsitinka, kad net ne dėl mūsų kaltės atsiranda trūkumų, pavyzdžiui, kažkas sulaužoma, tad tenka įrodinėti, kas kaltas. Dažniausiai tokiais atvejais klientai atsiprašo“, – kalbėjo pašnekovas.
Turi Alvydas ir savų pavaldinių, su jais stengiasi nekonfliktuoti, o viską išsiaiškinti, susitarti.
„Esu nekonfliktiškas žmogus. Tvoti gali labai greitai, bet kas bus paskui ir kam iš to nauda? Juk paskui vis tiek reikės kartu dirbti“, – samprotavo Alvydas.
Pastebėjus gaminio trūkumą, techniko pareigos reikalauja sustabdyti gamybą, pareikalauti broką ištaisyti.

Darbo būna ir namuose

A. Dumarko darbas vienas iš tokių, kai tenka padirbėti ir namuose. Gal ne tiek dokumentacija, brėžiniai, o nuolatinis galvojimas, ar gerai viską padarei, ką dar galima pakeisti, patobulinti.
Kartais tenka parsinešti ir vieną kitą darbą, kuriam reikia daugiau susikaupimo, ar dėl didelių krūvių  to nespėjama padaryti darbo laiku.
„Gal tai mano toks charakterio bruožas, kai vis jautiesi kažko nepadaręs. Būna, kai iš darbo parsinešta prasta nuotaika trukdo bendrauti su šeima – žmona ir dukrele, bet jos tai supranta. Tokie laikai, kad negalvoti apie darbą negali“, – samprotavo Alvydas.
Laisvalaikį vyriškis mielai leidžia prie kompiuterio, jam patinka naršyti internete ieškant naujausių technologijų, kurias būtų galima pritaikyti namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto