Nuo lapkričio mėnesio griežtėja Kelių eismo taisyklės

Nuo lapkričio 1-osios griežtėja Kelių eismo taisyklės pėstiesiems ir dviratininkams.
Taip pat keičiasi leistinas greitis automagistralėse, o vairuotojai neturėtų pamiršti pasikeisti savo automobilių vasarinių padangų į žiemines.
Būtina pasikeisti padangas
Padangas pasikeisti būtina nuo lapkričio 1-osios iki lapkričio 10-osios. Draudimas važinėti vasarinėmis padangomis galioja iki pavasario, balandžio 1-osios.
Dygliuotas padangas galima naudoti jau nuo lapkričio 1-osios, tačiau naudojant tokias padangas, ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai.
Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas priminė, kad lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm. Nepaisantiesiems šio reikalavimo gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 40 litų.

Privalomi atšvaitai
Nuo lapkričio mėnesio pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba prie drabužių prisisegti atšvaitą. Važiuojant dviračiu tamsiuoju paros metu, jo priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Dviratininkas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.
Pasak S. Liaugaudo, pėstiesiems ir dviratininkams, nesilaikantiems Kelių eismo taisyklių, numatomos baudos nuo 80 iki 140 litų.

Ribojamas greitis
Policijos pareigūnai taip pat atkreipia vairuotojų dėmesį, kad nuo lapkričio 1-osios iki balandžio 1-osios keičiasi leistinas greitis keliuose. Lengviesiems automobiliams automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km per valandą greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km per valandą. greičiu.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto