Nevengiančiųjų pakelti rankos prieš artimuosius nemažėja: pastaruoju metu artimų žmonių agresiją labiau teko kęsti gyvenantiesiems kaime.
Statistika rodo, kad dažniausiai smurto aukomis tampa moterys, rečiau – vaikai. Vyrai šiemet nukentėjo tik du kartus.
Smurtas – seniūnijose
Ypač smurtu prieš artimuosius pasižymėjo vasario vienuoliktoji: užregistruoti trys pranešimai, trys smurtautojai pateko į policijos areštinę.
Vidurdienį Sedoje, viename iš Vytauto gatvės namų, įsismarkavo neblaivus 48-erių metų A. D. Vyrukas smurtavo prieš buvusią žmoną, ne gana to, mušeika pagrasino ją nužudyti.
Po aštuonioliktos valandos pareigūnai skubėjo į Ritinės kaimą: čia moterį mušė neblaivus 32-ejų metų posūnis E. Š.
Tokio pat amžiaus neblaivus vyriškis šeštadienio vakarą siautėjo ir Plinkšėse. V. Ž. ne tik mušė sugyventinę, bet ir išvarė ją su mažamečiu vaiku iš namų.
Visi trys vyriškiai buvo išvežti į Mažeikius ir uždaryti į policijos areštinę.
Dar du ikiteisminiai tyrimai dėl smurto buvo pradėti sekmadienį.
Liūliškių kaime sugyventinis D. V. G. sumušė I. Š., kuriai Mažeikių ligoninėje nustatytas veido sumušimas. Žemalėje taip pat smurtavo sugyventinis: E. S. savo draugę mušė ir smaugė mažamečio vaiko akivaizdoje.
Ne visi vykdo teismo sprendimą
Šiais metais dėl smurto artimoje aplinkoje Mažeikių policijos komisariate jau pradėti 34 ikiteisminiai tyrimai.
Dvylikai įtariamųjų uždrausta artintis prie smurtą patyrusių asmenų, priimtas sprendimas, jeigu gyvena kartu su auka, juos laikinai iškeldinti.
Tiesa, ne visi tokį teismo sprendimą vykdo. Pirmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad 47-erių metų A. S. vengia atlikti Mažeikių rajono apylinkės teismo paskirtą baudžiamojo poveikio priemonę – nesiartinti prie jo smurtą patyrusios I. M.
Griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas
Kaip informavo rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė, dažniausiai nuo smurtautojų nukenčia moterys (27 atvejai), rečiau – vaikai (5 atvejai). Vyrai nukentėjo tik du kartus.
Dažniau smurtą patyrė sugyventiniai (15), trečdaliu atvejų rečiau – sutuoktiniai.
Nevengė rankos pakelti prieš savo artimiausius žmones tiek tėvai, tiek vaikai – tokių nukentėjusiųjų buvo po tris, kartą smurtautojo auka tapo kiti giminaičiai.
„Dažniausiai tokiais atvejais ikiteisminiai tyrimai pradedami dėl fizinio skausmo sukėlimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo (už tai gresia didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki vienerių metų), rečiau – dėl grasinimų nužudyti. Už tai gresianti didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki dvejų metų“, – smurtautojų atsakomybę prieš įstatymą priminė pareigūnė.
maniskis ir smurtauja,jauciu jam bus greitai toks likimas
geras istatymas—as UZ