Nuo sukčių nukentėjo mažeikiškis, netinkamai prisijungęs prie banko sąskaitos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienį mažeikiškiai policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą – nuo sukčių nukentėjo 52-ejų metų rajono gyventojas.

Patikslinus aplinkybes paaiškėjo, kad rugsėjo 9 d. vakarą mažeikiškis atidarė žinute gautą nuorodą ir prisijungė prie elektroninės bankininkystės, suvesdamas „SMART-ID“ PIN kodus. Po šių veiksmų iš vyro banko sąskaitos buvo pasisavinti 455 eurai.

Policijos pareigūnai pažymi, kad šiuo metu duomenų vagystės yra vienas iš labiausiai paplitusių metodų, kuris apima apgaulingų elektroninių laiškų ar pranešimų siuntimą neva iš patikimo šaltinio, pvz., banko ar socialinės žiniasklaidos svetainės, siekiant išgauti prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžius, kitus konfidencialius duomenis.

„Pagrindiniai patarimai, kad nenukentėtumėte finansiškai: būkite skeptiški, kai gaunate tokius laiškus; patikrinkite siuntėjo elektroninio pašto adresą; venkite spausti nuorodas elektroniniuose laiškuose ar žinutėse, kurios atrodo įtartinos, ir niekada nesidalinkite savo slaptažodžiais, bankinių kortelių informacija, el. paštu ar telefonu“, – akcentavo pareigūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto