Nuotykių filmo gamybos procesas labiausiai domina renaviškius

Renavo dvare filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ filmavimą jaučia ir vietiniai žmonės. Kai kurie čia užsuka pažiūrėti į aktorius, o kartais ir kūrėjai į juos kreipiasi pagalbos.


ANTPLŪDŽIO NĖRA
Renavo bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Vilma Butkuvienė „Santarvei“ pasakojo, kad su šeima kartais nueina pažiūrėti, kaip darbuojasi filmo kūrybinė grupė. Tačiau pamatyti tenka ne taip ir daug.
„Labai ilgai laukti reikia, ką ten žmogus matysi… Jei nori daugiau pamatyti, visą dieną reikėtų būti, nes kol paruošia kokias dekoracijas, ilgai užtrunka, būna pertraukos“, – pasakojo vietos gyventoja.
Moteris patikina, kad norintieji gali stebėti veiksmą filmavimo teritorijoje, svarbu, kad netrukdytų ir nelįstų į kadrą. Tačiau atkeliaujančiųjų stebėti atgimstančios Tado Blindos istorijos ne taip ir daug.
„Antplūdžio tikrai nėra“, – teigė V. Butkuvienė.
Tą patį patvirtino ir Renavo dvaro rūmų vedėjas Deividas Makavičius. Jis samprotauja, kad žmonės tokiomis vasariškomis dienomis, matyt, mieliau ilsisi prie vandens telkinių.
„Žmonės, vietiniai žemaičiai, yra kuklesni, tokia mūsų natūra. Per didelio susidomėjimo nėra. Tai turbūt tiesiog laukia filmo premjeros“, – nusišypsojo muziejininkas.

LIETUVIAI SPARTESNI
Praėjusį ketvirtadienį Renavo dvare filmavimo darbus pradėjusi kūrybinė grupė iki šiol dirbo po dvylika valandų: nuo aštuonių rytų iki aštuonių vakaro. Nuo šiandien turėtų prasidėti vakariniai filmavimai.
Darbai turėtų pasibaigti kitos savaitės viduryje.
„Labai įtemptai žmonės dirba, nori greitai baigti darbus, visi susikaupę filmavimui. Kaip lietuviai pratę: dirba sunkiai ir greitai. Galiu palyginti darbą su užsieniečiais, juk anksčiau „Koletę“ čia filmavo. Tempas, krūvis dabar jaučiamas gerokai didesnis, vakariečiai darydavo ilgesnes pertraukas“, – skirtingas kūrybines grupes lygino D. Makavičius.
Kaip ir visus, kūrybinę grupę kamavo užklupę karščiai. Tačiau Renavo dvaro prižiūrėtojai pastebi, kad atvykėliai yra pakankamai ištvermingi, samprotauja, kad, matyt, visokiomis gamtinėmis sąlygomis yra tekę dirbti. Dvaro svečiai atsigaivina ir mažeikiškės įmonės dovanojamais ledais.
„O dar apranga yra nepritaikyta tokiam orui. Vizualiai gražu, bet nėra praktiška karštyje. Kol sumontuojama įrangą, dekoracijos sudedamos, būna laiko poilsiui, tad aktoriai slepiasi pavėsyje“, – pasakojo D. Makavičius, besisukantis filmavimo aikštelėje.

ĮTRAUKIA VIETINIUS
Vietiniai gyventojai ne tik stebi atvykusius garsius aktorius, kartais ir patalkina. Antai reikėjo šieno, kur turėjo šokti pagrindiniai filmo herojai Kristina ir Tadas. Tai ir pardavė renaviškis šieno kaugę. Vienai scenai pritrūkus rekvizito – pipirų, prieskonių – kūrybinės grupės žmonės nuvažiavo į vietos parduotuvę.
Kai prireikia, vietiniai padeda atlikti ir nesudėtingus ūkio darbus. Kartais dekoracijos čia, vietoje ir tvarkomos, tobulinamos, kad tiktų prie dvaro erdvės.
„Pavyzdžiui, prie durų reikėjo medinio stogelio, tai tiesiog pagamino jį ir pridėjo. Paskui, kai baigia filmuoti, nuima. Nei viduje, nei išorėje daugiau nieko patys nedarė. Lauke iš vienos pusės stogas yra šiek tiek padažytas, lietvamzdis. Bet dažai parinkti tokie, kurie nusiplauna, be to, stogas bus keičiamas po renovacijos. Jei kas netinka viduje, yra užmaskuojama – apdėliojama kitomis dekoracijomis“ ,– apie dvaro erdvės pokyčius pasakojo D. Makavičius.
Kristinos SEREIKAITĖs nuotr.: Kūrybinės grupės darbo diena trunka 12 valandų.

P. Makavičius kūrybinę grupę vadino itin kultūringa – tariasi dėl pokyčių dvaro erdvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto