Nusikalstamumo statistiką keičia karantinas?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvos policija, atlikusi nusikalstamumo analizę, konstatavo: nuo kovo 16 d., kuomet šalyje paskelbtas karantinas, registruojama apie 7 proc. mažiau nusikalstamų veikų.
Mažeikių rajonas yra ne išimtis – daugelio nusikalstamų veikų šiemet ir pas mus registruojama mažiau, išskyrus nežymaus sveikatos sutrikdymo arba fizinio skausmo sukėlimo kitam asmeniui atvejus.

Vienų nusikalstamų veikų mažėja, kitų – daugėja

Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir pasaulyje, ne tik perorientavo savo veiklą – daugiau dėmesio skiria gyventojų sveikatos apsaugos ir viruso plitimo mažinimo priemonių bei izoliacijoje esančių asmenų kontrolei, bet ir atlieka kasdienę nusikalstamumo analizę, prognozuoja grėsmes, imasi prevencinių priemonių, kurios užkirstų kelią nusikaltimams.
Pareigūnai pažymi, kad šiais metais šalyje sumažėjo sukčiavimų (56 proc.), seksualinių prievartavimų (82 proc.), išžaginimų (68 proc.), sunkių sveikatos sutrikdymų, plėšimų (40 proc.), nesunkių sveikatos sutrikdymų (35 proc.), vagysčių (16 proc.) ir kitų nusikaltimų.
Nerimą kelia didėjantis nužudymų skaičius (jų padaugėjo 73 proc.), vairavimo, vairuotojui esant neblaiviam, kai nustatomas didesnis nei 1,5 promilės girtumas, atvejų gausa (35 proc.), nežymių sveikatos sutrikdymų (11 proc.).

Daugėja smurto atvejų

Mažeikių rajone nusikalstamų veikų skaičius taip pat turi tendenciją mažėti – pernai per keturis mėnesius buvo užregistruotos 278 nusikalstamos veikos, šiais metais per tą patį laikotarpį – 249.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto