Nuspręsta uždaryti dvi kaimo mokyklas

Krakių pagrindinė mokykla. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Antradienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta uždaryti dvi kaimo mokyklas, o dar dvi bus reorganizuotos.

Tarybos nariai nusprendė uždaryti Krakių ir Pikelių pagrindines mokyklas, o Ruzgų ir Balėnų pagrindines mokyklas reorganizuoti į Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ir Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos skyrius.
Priimdami sprendimą tarybos nariai vadovavosi Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisijos pateiktomis išvadomis ir pasiūlymais.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

17 Atsakymų į “Nuspręsta uždaryti dvi kaimo mokyklas”

 1. Pagaliau parašė:

  Pagaliau emesi darbu valdzia. Visi supranta, kad jos turi buti uzdaromos, o lesos skirtos svietimui, atlyginimams.
  Jei nori kulturos zidiniu, tai galima finansuoti pigiau, nereikia visos administracijos islaikyti

 2. Manau parašė:

  Blogai, kad uždarytos kaimo mokyklos, nes tai kultūros ir bendruomenės centras kaime. Geriau pažvelgti į Sodų pagrindinę mokyklą, nes pastatas didelis, centre, mokinių šimtas ir apie šešiasdešimt darbuotojų. Uždarius vieną Sodų mokyklą būtų išsaugotos kaimo mokyklos ir dar būtų sutaupyta lėšų. Sodų pagrindinės mokyklos mokinius galima išskirstyti po miesto mokyklas.Jeigu valdžia galvoja, kad vaikai iš tų uždaromų mokyklų nueis Į pustuštę Sodų pagrindinę ir taip ją papildys, tai jie klysta. Vaikai nueis į kitas mokyklas. O kad Sodų mokykloje kitais mokslo metais vėl sumažėja pusšimčiu mokinių, tai rodo rajono valdžios vištakumą.
  Mokyklos patalpos gali būti panaudotos sporto centrui, nes rajone labai blogos sąlygos su sporto baze.
  Sporto centras statomas jau dvidešimt metų ir tapo patyčios objektu. Buvusi rajono valdžia savo pažadais būtų lengviau nuskridusi į mėnulį.

 3. 2 Laurynas Laurynui parašė:

  Turizmo centro neuždarys tikrai, nes jis išlaikomas iš biudžeto lėšų, o patalpomis, darbuotojais ir kompiuteriais nemokamai naudojasi verslininku asocijacija. Bartkevičiaus darinys neatsisakys nemokamo aptarnavimo, greičiau jau dar kokį žmogų papildomai įdarbins už biudžeto pinigus. O dėl audito, kad savi savus audituos, tai galit būti ramūs. Auditoriai sąžiningi žmonės, jie ir savo tėvus išaudituotų griežtai pagal duotą nurodymą, nes tai nieko asmeniško – nori išgyventi-valgyk kitus.

 4. Aha parašė:

  Ne nu aisku, prie ko cia socdemai, jie apie padeti aisku nieko nezinojo ir merdinciu mokyklu uzdaryt visai nenorejo. Vadinasi jie visiski mankurtai………

 5. LAURYNUI parašė:

  o prie ko čia socialdemokratai? Valdžioje dabar TVARKA IR TEISINGUMAS. tai Jų iniciatyva čia viskas uždaroma. Gaila, per debatus meras sakė tarsis su bendruomenėmis, bet tai neįvyko. puiki seimūno Ąžuolo mintis – kalbėtis su žmonėmis.
  Meras kalbėjo, kad pradės darbą nuo vidinio audito: įdomu, kaip audituos savus

 6. Buvusi mokinė parašė:

  Labai gaila, kad švietimo skyriaus vėdėjas uždarydamas kaimo mokyklas mato tik blogus dalykus. Galbūt reikėtų pagalvoti ir apie savo darbo kokybę, jei tiek metų taip jau blogai dirbo kaimo mokyklos. Pati mokiausi kaimo mokykloje ir teko mokytis jungtinėje klasėje. Kaimo mokyklos ugdymo rezultatais tikrai nesiskundžiau ir psichologo pagalbos išėjus į gimnaziją tikrai nereikėjo. Žinių lygis buvo geras mokytis gimnazijoje. Manyčiau, kad mokinys, kuris nori mokytis tai jis gerai mokosi ir kaimo ir miesto mokykloje. Mokiniams, kuriems sekėsi sunkiau, kaimo mokykos mokytojai juos pastebėdavo ir jiems padėdavo, nes mokinių klasėje buvo nedaug. Tai ar čia blogybė?

 7. Laurynas parašė:

  Jau maniau, kad apolono kėdė lūš po šio sprendimo. Valio soceldemokratams triskart valio. Kas dar liko neuždaryta? Turizmo centras gal?

 8. NUOMONĖ parašė:

  Nieko naujo kaip sakoma ant Lietuvos uždarant mokyklas,bet net turtingoje Norvegijoje ar Švedijoje niekas neišlaiko ugdymo pastato su aptarnaujančiu personalu,kurio projektinis mokinių skaičius 400( Krakių m-la),o jame nori mokytis viso labo 30 mokinukų.Paliekant tokias mokyklas egzistuoti ir ruseliai sakytų:“Šikarno živiotie tovarišči“

 9. krakiškis parašė:

  Krakių kaimo bendruomenei,mokyklos administracijai 2018 metais buvo duota užduotis susigąžinti į šią mokyklą apie 15-20 mokinių iš šios gyvenvietės,kurie vyksta mokytis į Mažeikių mokyklas.Deja taip neatsitiko ir vietoje krakiškių buvo renkami mokiniai iš Mažeikių,kurie tariamai nepritampa Mažeikiuose.Taip darydami tėvai visiškai abejingi savo vaikams,nes kaip gali būti kokybiškas vaiko ugdymas,kai tarkim sujungiami į vieną komplektą penktokai su šeštokais,septyntokai su aštuntokais…pradinukai visų keturių klasių į vieną klasę.Pasakykit man kaip galima deramai išmokyti skirtingo amžiaus vaikus vienos pamokos metu.Mokytojas aiškina pirmokui užduotis,o antrokėliai,trečiokėliai ir ketvirtokėliai viską girdi ir nevalingai priversti klausytis ir atvirkščiai dirbant tarkim su trečiokais…na žodžiu marazmas kažkoks.Ir dar juk Krakių mokykla niekada nebuvo paskelbta sanatorija

 10. Gaila parašė:

  Kad Krakių mokykla uždaroma, tai tikriausiai Judyta nebėra išrinkta į rajono tarybą, o Stonkus pats gyvena Krakiuose, bet nėra savo krašto patriotas, kad leidžia uždaryti kaimo kultūros židinį.

 11. mažeikiai parašė:

  Vadinasi, prieš rinkimus toje komisijoje esantys nariai kalbėjo vienaip, o kai laimėjo rinkimus, staiga persigalvojo. Būtų žmonės žinoję, tikrai nebūtų už juos balsavę. Tokia realybė. Melagiai ir tiek!!!

 12. mažeikiai parašė:

  Štai ką ta komisija kalbėjo sausio mėn. pabaigoje (Iš „Santarvės“ laikraščio):

  Mažeikių rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos komisija darbą tęsia ir šiais metais – važinėja po kaimų mokyklas, kurios balansuoja ant išlikimo ribos. Šią savaitę komisija lankėsi Krakių pagrindinėje mokykloje, susitiko su mokyklos bendruomene, su vaikų, lankančių šią mokyklą, tėvais. Buvo išklastytos nuomonės, išsakyti pageidavimai bei aptartos mokyklos perspektyvos.

  Susitikimo metu kalbėta įvairiais klausimais, tačiau labiausiai visus jaudinanti tema – mokyklos išlikimas. Susirinkusiesiems mokyklos bendruomenė pristatė Krakių pagrindinės mokyklos veiklas, ateities vizijas ir planus.
  Komisijos narys, Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad pagal pateiktus apskaičiavimus, ateinančiais mokslo metais mokykla planuoja turėti 40 vaikų. Tokiu atveju ugdymas turėtų išlikti bent jau iki 2020 metų.
  „Mes išsakėme savo poziciją, įvardijome teisės aktus ir reikalavimus. Jei Krakių pagrindinė mokykla juos atitiks, vadinasi, išliks. Pagrindinis kriterijus – mokinių skaičius. Jei jų nemažės, ugdymo procesas čia nenutrūks“, – kalbėjo A. Stonkus.

 13. Nuomonei parašė:

  Taip elgiasi nelabai išprusę tėvai, turintys auksines atžalas

 14. Nuomone parašė:

  Vienos mokyklos atstovai posėdyje buvo nekompetetingi, elgėsi nemandagiai, net agresyviai. Šiam miesteliui tokie atstovai tik gėdą daro.

 15. Vaidas parašė:

  5 vaikai, 20 administracijos darbuotoju, cia kaip prabangioje privacioje mokykloje kur mokosi miliardieriu vaikuciai. Bet jauciu, administracijos darbuotojai sekmingai bus iskaisioti po kitas istaigas, gi barsukai savu neplieka…..

 16. Pumpurai parašė:

  Politikai skalambija per visas ziniasklaidos priemones,kad reikia atgaivint mirstancius kaimus,i provincijas pritraukt kuo daugiau jaunu zmoniu,bet elgiasi taip,tarytum noredami paskutinius is tu kaimu isvaryti,uzdaro pagrindini kaimo susiburimo objekta,mokykla.

 17. Mama parašė:

  Dieve, atleisk jiems, jie nežino ką daro….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto