Nustatyti Noro viruso mažeikiškiai nepajėgūs

Šiuo metų laiku dažniau plinta virusinės ligos. Viduriavimas, vėmimas, neaukšta temperatūra – simptomai, užsikrėtus Noro virusu. Jis panašus į Roto virusą, bet lengviau persergamas. Juo dažniau serga vaikai, bet pasitaiko atvejų, kai užsikrečia visa šeima.
Užkrečiamųjų ligų kontrolės ir profilaktikos centro duomenimis, vien per sausio mėnesį užregistruota tiek susirgimų, kiek per visus praėjusius metus.
„Santarvė“ pasidomėjo, kokia situacija Mažeikiuose, tačiau paaiškėjo, kad mūsų miesto laboratorija tokių virusų nenustato.

SITUACIJA
MAŽEIKIUOSE NEAIŠKI
Pediatrė Zita Margalikienė sakė negalinti pasakyti, kiek sulaukia mažylių, užsikrėtusių Noro virusu.
„Sergantieji Noro virusu jaučia panašius simptomus kaip ir tie, kurie užsikrėtę Roto virusu. Bet Mažeikiuose, jei neklystu, galima iš išmatų ištirti tik pastarąjį. Dabar, šaltesniu metų laiku, virusinėmis ligomis sergančių vaikų padaugėja,“ – tikino gydytoja.
Kokia situacija Mažeikiuose, negalėjo pasakyti ir Mažeikių ligoninės vaikų ligų skyriaus vedėja Rita Lidžiūtė.
„Negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Mūsų laboratorija, matyt, nepajėgi identifikuoti šį virusą. Tikriausiai nė reikiamų testų neturi. Viduriuojančių ir vemiančių vaikų turime, tačiau nėra nustatyta, kad tai būtent Noro virusas. Nors dabar palankus metas plisti infekciniams virusams, bet tokių ligonių su panašiais simptomais ne taip daug ir turime – daugiau buvo rudenį,“ – sakė vedėja.
NETURI PRIEMONIŲ TIRTI
Mažeikių ligoninės laboratorijos vedėja Irena Griciuvienė patvirtino, kad Mažeikiuose nėra galimybių nustatyti Noro viruso užkratą.
„Pirmą kartą apie šio viruso testus sužinojome besilankydami Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Parodė vieną iš naujausių testavimo būdų, kuriuo nustato konkrečiai Noro virusą. Mūsų mieste kol kas negavome prašymų jo ištirti. Kol kas atliekame tik Roto tyrimus, bet nepasakyčiau, kad dabar gauname daug teigiamų atsakymų. Užsikrėtusiųjų padaugėja šiuo metų laiku ir rudenį.“
Pasak laboratorijos darbuotojos, priemonių ir būdų Noro virusui ištirti mažeikiškiai ieškos tuo atveju, jei Klaipėdoje pasitvirtins šio testo nauda.
Bus atsižvelgiama ir į tai, ar laborantės sulauks mažeikiškių prašymų ištirti šį virusą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto