NVO – lyg gyvas organizmas, tarnaujantis visuomenei

Nuotr. iš lrv.lt

Šiandien minima Pasaulinė nevyriausybinių organizacijų diena, skirta pabrėžti svarbią šio sektoriaus misiją ir pagerbti nevyriausybines organizacijas, jų narius bei savanorius, reikšmingai prisidedančius prie visuomenės gerovės kūrimo.

Nevyriausybinių organizacijų veiklų pobūdis labai įvairus: nuo darbo su jaunimu, įvairių sporto šakų propagavimo ir populiarinimo iki socialinės pagalbos teikimo ar bendrus pomėgius turinčių žmonių vienijimo.

Nevyriausybinė organizacija (NVO) – tai pelno ir tiesioginio dalyvavimo valstybės valdyme nesiekianti organizacija ar įstaiga, kurios misija – tarnauti visuomenės labui. Ji organizuojama privačios nuosavybės pagrindu. Kaip NVO gali būti steigiamos viešosios įstaigos, visuomeninės organizacijos ar asociacijos juridinės formos.

Mažeikių rajone šiuo metu veikia 38 kaimo bendruomenės, viena bendruomeninė organizacija ir rajono kaimų bendruomenes vienijanti bendruomenių sąjunga, taip pat – apie 30 nevyriausybinių organizacijų – asociacijų, klubų, draugijų, bendrijų, centrų.

NVO – lyg gyvas organizmas: dalis jų, kai veikla įregistruojama Registrų centre, sėkmingai ir savarankiškai gyvuoja. Kitos, būna, kurį laiką padirbėjusios, veiklą sustabdo. Todėl ir pasakyti, kiek tiksliai jų mūsų rajone šiuo metu veikia – sudėtinga.

2 Atsakymai į “NVO – lyg gyvas organizmas, tarnaujantis visuomenei”

  1. O taip parašė:

    Iš stambių NVO ypač žinomos Sorošo finansuojamos…

  2. Man kartais pasirodo,kad kartaia jos būna parašė:

    finansavimų iš viešų biudžetų šėryklėlės, neprisitaikančiųjų darbo rinkoje lėsyklėlės ir nevienodomis sąlygomis veikiantys subjektai,iškreipiatys laisvos rinkos principus.Savotiškai panašūs į ūkininkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto