NVSC: vėdinti patalpas ypač svarbu šaltuoju laikotarpiu

Nuotr. iš GettyImages

Patalpų oro kokybė yra ypač svarbi, kadangi jose, ypač šaltuoju metų laikotarpiu, praleidžiame didžiąją dalį laiko. Ji gali pablogėti dėl sauso oro, drėgmės pertekliaus, cheminių medžiagų ir kitų veiksnių.

NVSC specialistai primena patalpų vėdinimo svarbą bei svarbiausius patalpų oro kokybės užtikrinimo principus.

Vėdinti būtina

Specialistai pabrėžia, kad, tinkamai vėdindami patalpas, ne tik geriau jausimės, būsime darbingesni, bet ir apsisaugosime nuo kvėpavimo takų infekcijų, taip pat užkirsime kelią pelėsių grybelių, namų dulkių erkučių dauginimuisi.

Vėdinti galima tiek natūraliomis, tiek mechaninėmis priemonėmis arba taikyti abu šiuos būdus kartu.

Svarbiausia, kad oras namuose keistųsi reguliariai.

Kas kenkia mūsų patalpų orui?

Jeigu patalpose drėgmė viršija 70 proc., susidaro palankios sąlygos veistis pelėsiui. Jis namų aplinkoje ne tik gadina buitinę techniką, baldus, bet, svarbiausia, gali būti viena iš alergijų, bronchinės astmos ar kitų lėtinių ligų paūmėjimo priežasčių.

Esant prastai patalpų oro kokybei susidaro palankios sąlygos infekcinių ligų sukėlėjų plitimui. Tinkamas patalpų vėdinimas padeda apsisaugoti nuo infekcijų, kurioms ypač jautrūs maži vaikai ir besilaukiančios moterys.

Dėl žmogaus fiziologinės veiklos produktų, išsiskiriančių kvėpuojant, prakaituojant, dažniausiai patalpų oras būna užterštas anglies dvideginiu, amoniaku. Iš aplinkos bei iš įvairių bute naudojamų valiklių, oro gaiviklių į jį patenka įvairių cheminių medžiagų.

Oro kokybę taip pat galime pabloginti naudodami įvairius smilkalus, degindami žvakes.

Patarimai, kaip tinkamai vėdinti patalpas

Patartina kambarius vėdinti nors du kartus per dieną – ryte ir vakare.

Vėdinti reikėtų plačiai atvėrus langą (nuo kelių iki dešimties minučių, priklausomai nuo lauko oro temperatūros). Efektyviausia vėdinti visą butą kur nors išėjus arba visiems namiškiams susirinkus į vieną patalpą. Tuomet per trumpą laiką sukėlus skersvėjį „sunkus“ oras bus pakeistas šviežiu.

Ypač gerai reikia vėdinti sanitarinius mazgus ir virtuvę.

Parengta pagal NVSC inf.

2 Atsakymai į “NVSC: vėdinti patalpas ypač svarbu šaltuoju laikotarpiu”

  1. Lina Aulytė parašė:

    Šaltis gali smarkiai paveikti mūsų odą, todėl tokiu metų laiku reikia ją itin gerai prižiūrėti. Aš odos priežiūrai pasirenku kapiliarų šalinimą lazeriu Kaune.

    1. Anonimas parašė:

      Gal apsieikim be primityvios reklamos, panele Aulyte!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto