POZICIJA: Degame ir atsisakome pagalbos – kodėl?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Atrodo, kad aistros dėl vakcinacijos, žmonių teisų suvaržymo, galimybių paso ir viso šio dabartinio susipriešinimo nenurims tol, kol koronavirusas nepraeis.
Bėda ta, kad visi virusai yra sutramdomi tik tuomet, kai, pasitelkiant vakcinaciją, sukuriamas visuotinis imunitetas. Tai įrodo medicinos mokslo daugiametė patirtis ir kitų įrodymų, argumentų šiam teiginiui nereikia.
Tačiau kaip mes sukursime tą būtiną visuotinį imunitetą, kai yra nemažai žmonių, atsisakančių apsaugoti save, savo šeimą ir aplinkinius? Kaip tai pasieksime, kai dalis visuomenės narių kalba apie žmogaus teisių suvaržymus, neįsigilindami į pagrindinį faktą: nesiskiepydami jie kelia pavojų ne tik sau, bet ir visiems likusiesiems?
Garsiai kalbama apie tai, kad neverta skiepytis nuo koronaviruso, nes po to vis vien gali užsikrėsti pats ir užkrėsti kitus. Tačiau kodėl nesusimąstoma, kad vakcinacija apsaugo mūsų organizmą, todėl užsikrėtimo tikimybė yra daug mažesnė, o jei ir užsikrečiame, skiepas padeda prasirgti lengvesne forma, išvengti hospitalizacijos bei mirties? Ar mes tikrai norime to, kad kiekvienas, netikintis mokslu, pagulėtų ligoninės lovoje prijungtas prie deguonies aparato ir tik tuomet atsitokėtų?
Sakoma, kad skiepai nuo šios ligos yra nepakankamai ištirti, tačiau nutylima, kad buvo atlikti visi ikiklinikiniai tyrimai ir tam būtini etapai, be kurių vakcinos nebūtų patvirtintos kompetentingiausių pasaulio mokslininkų.
Vieni laukia ir stebi, kas bus su tais, kurie jau pasiskiepijo, tačiau pamiršta, kad virusas nieko nelauks ir vos tik pasitaikius progai jis gali pačiupti ir nebepaleisti iki pat paskutinio atodūsio.
Taip pat skelbiama, kad pasiskiepiję asmenys praranda natūralų imunitetą, nors iš tiesų vakcinos kaip tik sužadina natūralų žmogaus organizmo atsaką į virusą.
Šie ir daugelis mitų apie vakcinaciją nuo koronaviruso yra nesusiję su medicinos mokslu bei racionalaus, sąmoningo piliečio mąstymu.
Nenuostabu, kad minėta vakcinacija neabejoja labiausiai išsilavinę ir didžiausias pajamas gaunantys žmonės visame pasaulyje. Skiepijasi inovatoriai, multimilijoninių įmonių vadovai, pasaulinės įžymybės, politikai, medikai, olimpiniai sportininkai, Popiežius ir visi kiti, suprantantys esamą situaciją bei racionaliai įvertinantys pasaulinės krizės mastą.
Nesuprantu ir tikriausiai niekuomet nesuprasiu, kodėl žmonės nusprendžia pasitikėti tais, kurie moka tik garsiai rėkti ir viską nuolat neigia, kurie savo argumentams nesugeba rasti jokių mokslinių paaiškinimų.
Aš renkuosi tikėti mokslu ir išsilavinusiais žmonėmis, kurie man yra pavyzdys ir autoritetas, į kuriuos noriu lygiuotis ir taip pat pasiekti savo gyvenime kažko daugiau.
O ką renkatės jūs ir kokie jūsų argumentai?
Ar atsisakote vakcinacijos tik dėl to, kad pasipriešintumėte valdžiai ir jaustumėtės protingesni už tuos, kurie savo kruvinu darbu yra pasiekę gerokai daugiau už jus?
Netikite vakcinomis, kurių naudą konstatuoja moksliniai faktai, o pasitikite informacija iš įvairių konspiracijos mylėtojų administruojamų interneto puslapių ir lygiuojatės į tuos asmenis, kurie neturi nieko bendro su medicina, tačiau viskam priešinasi?
Skundžiatės, kad vakcinacijos tema, kuri yra viešinama, jau seniai pabodo, tačiau ar suprantate, kad tokiu būdu jums yra siūlomas gelbėjimosi ratas, nes jūs galiausiai galite paskęsti savo įsiūbuotoje dezinformacijos jūroje? Mes vis siūlome jus ištraukti, o jūs atsisakote, priešindamiesi visiems valdžios sprendimams ir manydami, kad būtent jūs aiškiai suprantate visą situaciją, kad pasiskiepiję žmonės yra ta pilkoji, neracionaliai mąstanti pasaulio dauguma. Bet viskas yra priešingai.
Mes gelbėjame ne tik save, bet ir jus, ir kantriai laukiame, kol prie mūsų prisidėsite.
Kviečiu ramiai perdėlioti savo mintis dar kartą ir pasvarstyti apie savo gyvenimą, vertybes ir tai, ką norite išsaugoti.
Dar kartą peržvelkite pasaulio statistiką atkreipdami dėmesį į tai, kokiose šalyse žmonės daugiausia skiepijasi nuo koronaviruso, kokias vidutines pajamas tos šalies gyventojai gauna, ir pamąstykite: kodėl šie išsilavinę ir sėkmingi piliečiai tai daro, jei skiepijimasis iš tiesų kenkia?
Nepykite, kad valdžia ieško įvairių sprendimų, kaip kovoti su tais, kurie atsisako kartu gelbėti šalį, tačiau ką darytumėte jūs, jei degantis asmuo atsisakytų būti aplietas vandeniu?
Manau, kad nepasiduotumėte ir toliau siūlytumėte jam pagalbą. Būtent taip ir yra nuolat daroma ir tikima, kad galiausiai pavyks išvengti dar skaudesnių padarinių.
Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto