Olandija: darbo rinka su daugybę galimybių

Nesvarbu, ar norite užsidirbti papildomai, ar darbas olandijoje yra kitas logiškas žingsnis siekiant karjeros aukštumų Jūsų profesijoje, tačiau rasti darbą Nyderlanduose gali būti sunku, jei nežinote kur reikėtų pradėti paieškas. Šis straipsnis yra čia, kad jums padėtų su visa reikalinga informacija vienoje vietoje, kad galėtumėte susikoncentruoti ties svajonių darbo gavimu.

Darbo paieškos

Olandija yra viena geriausių šalių Europoje, kurioje galima rasti daug darbo vietų, kadangi darbo rinka ten yra didelė, įvairi ir dinamiška, o tai reiškia, kad yra daugybė darbo galimybių visų rūšių specialistams. 

Vienas iš geriausių būdų rasti darbą Nyderlanduose yra naudotis specialių agentūrų paslaugomis, kurios ne tik siūlo pagalbą ieškant darbo pozicijų, atitinkančių jūsų kvalifikaciją ir patirtį, tačiau yra ir tokių įmonių, kurios padeda naujiems darbuotojams persikelti į Olandiją ir ten įsikurti. Verta prisiminti, kad agentūros gali imti mokestį už savo teikiamas paslaugas.

Kitas būdas susirasti darbą svetur yra naudojantis internetu. Yra daug internetinių svetainių, kuriose galima ieškoti laisvų darbo vietų. Viena iš populiarių svetainių šiuo metu yra LinkedIn, kur galima ieškoti darbo įvairiausiuose profesinėse srityse, nuo IT specialistų iki padavėjų. Be to, darbo paieškos svetainėse galite pasirinkti filtrus, kad išsirinktumėte darbo pozicijas pagal savo pageidavimus. 

Internetinių svetainių naudojimas darbo paieškoms yra geras būdas, tačiau tikrai ne vienintelis. Jei jau gyvenate Nyderlanduose, galite kreiptis tiesiogiai į įmones ar organizacijas, kurios galėtų pasiūlyti Jums darbo poziciją. Dauguma įmonių ir organizacijų turi internetinius puslapius, kuriuose pateikiama informacija apie darbo pasiūlymus, todėl galite išsiųsti savo CV tiesiogiai į įmonių el. paštą.

Darbo teisės

Yra tam tikrų apribojimų, kas Nyderlanduose gali dirbti ir kokiomis sąlygomis, ir tai gali būti šiek tiek sunku perprasti. Jūsų tinkamumas darbui labai priklauso nuo to, iš kur esate, kokios vizos Jums yra reikalingos, ir taip toliau. Gera žinia ta, kad Lietuva priklauso Europos Sąjungai, todėl įsidarbinti Olandijoje yra daug paprasčiau, kadangi ES piliečiams yra taikoma mažiau reikalavimų. Štai keletas paprastų žingsnių, padėsiančių išsiaiškinti, ko Jums reikia, esant ES piliečiu, prieš pradedant dirbti Olandijoje:

1. Draudimas: jei norite dirbti Nyderlanduose, jums reikia Olandijos sveikatos draudimo, tačiau ten nedirbantiems užtenka Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK).

2. BSN (Burgerservicenummer): Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos turėsite padaryti atvykus į šalį, tai yra užsiregistravimas savivaldybėje, kur jums bus suteiktas BSN. Visi Olandijoje apsistoję žmonės privalo turėti šį nacionalinį identifikavimo numerį, žinomą kaip Burgerservicenummer. BSN yra svarbus dėl kelių priežasčių, kadangi jis reikalingas norint atsidaryti banko sąskaitą, mokesčių mokėjimui Olandijoje ir net darbo paieškoms.

Kodėl verta rinktis darbą Olandijoje?

Darbas Olandijoje turi akivaizdžių privalumų ir kai kurių kitų privalumų, kurių galbūt anksčiau net nesvarstėte. Be darbo užsienyje metu esančių galimybių padedančių užsidirbti papildomų pinigų, taip pat yra progų ne tik dirbti, bet ir susidraugauti su kitų tautų ir kultūrų žmonėmis. Ši šalis yra žinoma dėl savo atvirumo ir tolerancijos, o tai reiškia, kad čia gyvenantys žmonės yra labai įvairūs. Tai gali būti puiki proga išplėsti savo socialinį ratą. Dirbdami Jūs taip pat turėsite galimybę susipažinti su vietiniais gyventojais ir išmokti jų kultūros niuansus, išmokti vietinę kalbą ir pažinti šalį iš vidaus, ne kaip emigrantas.

Be to, Olandija taip pat yra žinoma dėl savo renginių ir švenčių. Čia yra daugybė kultūros renginių, parodų ir festivalių, kuriuose galite susipažinti su Nyderlandų kultūra ir tradicijomis. Tai gali būti puiki proga susipažinti su žmonėmis, kurie taip pat domisi kultūra ir muzika.

Socialinės garantijos

Darbas Olandijoje gali suteikti ne tik puikių karjeros galimybių, bet ir daugybę socialinių garantijų. Ši šalis yra žinoma dėl savo gerų socialinių garantijų ir paslaugų, kurios gali padėti užtikrinti gerą gyvenimo kokybę ir saugumą.

Viena iš didžiausių socialinių naudų, kurią gali gauti dirbdami Nyderlanduose, yra socialinė apsauga. Čia galioja viena iš geriausių Europos socialinių saugumo sistemų, kuri užtikrina, kad žmonės turi prieigą prie įvairių socialinių paslaugų, tokių kaip: sveikatos priežiūros paslaugas, neįgalumo ir pensijų išmokas, taip pat subsidijuojamą būstą. O jei susirgote ir Jūsų liga trunka ilgą laiką, per pirmuosius 2 ligos metus turite teisę į 70% savo atlyginimo.

Dar viena svarbi socialinė nauda, kurią galite gauti dirbdami Nyderlanduose, yra motinystės ir tėvystės atostogos. Nyderlandai yra žinomi dėl savo tvirtų teisių, kurios užtikrina, kad moterys ir vyrai gali pasinaudoti iki 16 savaičių atostogų, kai turi vaiką. O jeigu vaikų neturite ir norite pasiimti tiesiog paprastas atostogas pagal Olandijos įstatymus Jūs turite teisę į atostogas bent 4 kartus daugiau nei jūsų darbo savaitės valandų skaičius. Pavyzdžiui, jei turite 10 valandų darbo savaitę, turite teisę į 40 valandų atostogas.

Ten taip pat yra labai gera švietimo sistema su daugybe aukštos kokybės mokyklų, universitetų ir kolegijų, kurios siūlo įvairias programas ir mokymosi galimybes. Be to, dauguma darbdavių skatina savo darbuotojus tobulėti ir mokytis, suteikdami jiems galimybę dalyvauti mokymosi programose ir kursuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto