Opozicija bando „išgryninti“ šilumos kainas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tarp rajono politikų nerimsta ginčai dėl naujų šilumos kainų. Kai kurie Tarybos nariai deklaruoja, jog iki šiol šilumininkai taip ir nesugebėjo pateikti išsamios informacijos dėl šių kainų padidinimo pagrįstumo. Dar daugiau – teigiama, kad šilumos ūkio vadovai klaidina politikus pateikdami neišsamią, o gal net tikrovės neatitinkančią informaciją, siekdami, kad kuo greičiau būtų patvirtintos naujosios šilumos kainos.

Pakeisti įkainiai 

Penktadienį rajono Savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl šilumos kainų patvirtinimo, atsižvelgdama į Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) 2013 m. sausio 14 d. nutarimą Nr. O3-6 „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Mažeikių šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo“.  
Projektas dėl šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimo rajono Tarybos buvo patvirtintas dar praėjusių metų gruodį – tuomet Taryba sudarė galimybes šilumininkams pakeisti šilumos energijos kainą. Tačiau Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija priimtame sprendime įžvelgė klaidų ir pasiūlė daug mažesnes kainas, nei buvo patvirtinę mažeikiškiai politikai: vietoje 2,17 ct už kilovatvalandę patirtiems nuostoliams kompensuoti, kainą siūloma sumažinti iki 1,73 ct.
Šilumininkų patirtų nuostolių VKEKK užskaitė beveik šešiais šimtais tūkstančių litų mažiau nei „Mažeikių šilumos tinklai“ buvo prašę. Prašyta 2952,6 tūkst. litų suma sumažinta iki 2358,1 tūkst. litų.


Galioja senos kainos

Kaip teigė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos atstovai, kol naujos šilumos kainos nėra patvirtintos, galioja senosios – dar pernai patvirtintos kainos dedamosios.
Jei rajono Taryba pritars naujoms pasiūlytoms kainoms, jos įsigalios nuo kovo 1-osios. O jei nepatvirtins, minėtos kainos įsigalios vienašališku Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos sprendimu.
Be to, jei minėta komisija šilumos kainos dedamąsias vienašališkai nustatys vasario mėnesį – jos įsigalios nuo kovo 1-osios.
„Kai įsigalioja dedamosios, šilumos tiekėjas privalo nustatyti konkrečias šilumos kainas ir jas paskelbti iki kovo 25 d. Todėl faktiškai naujos šilumos kainos įsigalios nuo balandžio 1-osios“, – raštiškame atsakyme „Santarvei“ teigė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja, atsakinga už viešuosius ryšius Loreta Kimutytė.
Ji taip pat patvirtino, kad dar pernai priimtas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2012-12-14 sprendimas, kai buvo patvirtintos klaidingos šilumos kainos, automatiškai netenka galios, kai yra priimamas naujas Savivaldybės arba vienašališkas VKEKK sprendimas.


Skubina nepagrįstai

Tarybos opozicijos atstovams kilo klausimas, kodėl penktadienį Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ vadovas Jonas Jurkus akcentavo, kad būtina šilumos kainą patvirtinti šią savaitę, nes priešingu atveju gyventojai už vasario mėnesį suvartotą šilumos energiją mokėsią brangiau.
Juk pagal dabartinius duomenis, bendra paskelbta vasario mėnesio šilumos kaina yra mažesnė nei sausio mėnesio.
Opozicijai peršasi išvada, kad skubinama priimti sprendimą, nes tikimasi kuo daugiau gauti pajamų, kol šilumos energijos suvartojimas yra didesnis.

Ką apie užsitęsusius svarstymus bei šilumos kainą mano Tarybos nariai ir Šilumos ūkio specialistai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

2 Atsakymai į “Opozicija bando „išgryninti“ šilumos kainas”

  1. Tomas parašė:

    Tegul Ponas Jurkus susitvarko savo ūkį, net per didžiausias pūgas „Sodų“ vidurinės mokyklos kieme virš šiluminių trasų žaliuoja žolė, tyvuliuoja balos. O tų trasų ilgis sudaro kelis šimtus metrų. Už visus šilumos nuostolius sumokame mes- vartotojai. Todėl šilumos ūkio vadovai į tai nekreipia dėmesio o nuostolius nori padengti vargšų sąskaita.

  2. kur parašė:

    nepatenkinti komentatoriai. Ko neberėkiat, kad Balčiūnas save reklamuoja?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto