Opozicija nesijaučia susilpnėjusi

Opoziciją palikę Tarybos nariai Darius Seilius ir Deivydas Vyniautas tikino, kad bent kol kas bus kaip nepriklausomi Tarybos nariai. Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Iš Savivaldybės tarybos opozicijos pasitraukė du Tarybos nariai – Darius Seilius ir Deivydas Vyniautas.
Viešojoje erdvėje spėliojamos įvairios tokio sprendimo versijos, tikrosios aplinkybės neaiškios ir pačiai opozicijai. Tačiau jai priklausantys politikai dėl sumažėjusio narių skaičiaus situacijos nedramatizuoja ir tikina, kad dėl to opozicija nesijaučia silpnesnė.  

Paliko frakciją ir opoziciją

Penktadienį, jau pasibaigus Tarybos posėdžiui, Savivaldybės  meras Antanas Tenys politikus informavo apie dviejų Tarybos narių: Dariaus Seiliaus ir Deivydo Vyniauto, prašymus. Jie informavo apie pasitraukimą iš opozicijos, o D. Vyniautas – ir apie pasitraukimą iš frakcijos „Kitaip“.
D. Seilius koaliciją paliko dar anksčiau – praėjusių metų spalio mėnesį.
Į frakciją „Kitaip“ po rinkimų susibūrė trys Tarybos nariai, be jau minėtų, dar Rosvaldas Gorbačiovas, į savivaldą išrinkti pagal koalicijosKitaipiškeltų nepartinių kandidatų sąrašą.
Praėjusiais metais liepos mėnesį atsistatydinus R.Gorbačiovui, jo vietą Taryboje užėmė Alvydas
Balčiūnas.

Pasigedo argumentų

D.Seiliaus ir D.Vyniauto sprendimas buvo staigmena ne tik Tarybos daugumai, bet ir daugeliui
opozicijos narių.
Tik Taryboje sužinojau. Priežastys neaiškios. Manau, kad bent rinkėjams Tarybos nariai turėtų pasiaiškinti.
Žmonės balsavo už judėjimą Kitaipjo kandidatų sąrašą, judėjimo programą. Toks pasitraukimas bus
nesuprantamas ir rinkėjams,– samprotavo opozicijos atstovas Vilhelmas Džiugelis.
Opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas teigė, kad D.Vyniautas jį buvo bene prieš dieną informavęs apie
pasitraukimą iš opozicijos, tačiau tokio sprendimo motyvai jam liko nežinomi.

Nesutarimus neigia

galbūt opozicijskyla dėl vidaus nesutarimų?
Iš šalies gali atrodyti, kad lyg ir išsiskyrė keliai, kad buvo kokių nors nesutarimų. Iš tikrųjų jokių nesutarimų, konfliktų,
susiskaldymo nebuvo, nebent kažkas vyko kieno nors mintyse, teigė  opozicijos lyderis A.Balčiūnas.
Apie jokius nesutarimus tikino negirdėję ir kiti opozicijos nariai.
A.Balčiūnas bandė spėti tokio savo bendražygių sprendimo motyvusgalbūt jiems pritrūko laiko, gal kažko nenorėjo daryti, o
galbūt interesai kertasi?
Jeigu darytume prielaidą,–kas gali paneigti, kad tai nėra gerai sumąstytas vadybinis ėjimas?retoriškai klausė opozicijos lyderis.
Pastaruoju metu Tarybos opozicijos veiksmai sukėlė sumaištį šilumos ūkyje: Šilumos tinklams teko perskaičiuoti šilumos kainos
dedamąsias, sudaryta komisija, kuri nagrinėja šilumos kainos nustatymo pagrįstumą.
Viešojoje erdvėje spėliojama, kad galbūt kažkas surežisavo tokį sprendimą, norėdamas parodyti, kad opozicija esanti silpna ir jos veiksmai nieko
nereiškia. 

Kaip savo pasitraukimą iš opozicijos motyvuoja abu vietos politikai, ką apie tai mano likusi opozicija, skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

10 Atsakymų į “Opozicija nesijaučia susilpnėjusi”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  O Jūs ponia lanai įžūli ir matos nelabai išauklėta. Jūsų paisakymas nelabai etiškas. Bent jau žmonės kažkur dalyvauja, o Jūs… Ką baigėte, kur dalyvaujate ? Ka nuveikėte gero, kad galėtumėte save aukščiau kelti nei kitus.

 2. Komentatorius parašė:

  Oho, čia kažkam užkliūna žodis teistas, tai gal prie daugelio pradėkim rašyti kontrabandininkas, kyšininkas, nes policijai siūlė ir davė kyšį, nes klynas per skystas susimokėti baudą ar nusipirkti legalių cigarečių bei alkoholio.
  O dėl Vyniauto ir Seiliaus, na gražiai pakalbėjo, kad nori atstovauti žmonėms. Visi nori, niekas nesakytų kitaip einant į valdžią. Tik labai greitai pasimatė, kad interesai svarbiau už „norą, kad visiems būtų geriau“. Jei dar neišlindo koks balsavimas, dėl kurio būtų aišku toks pasirinkimas, tai manau, kad labai greitai pamatysim kur ir kaip jie balsuos.
  O dėl Ranco, man atrodo, kad ten ne mokesčio teisėtumą argumentavo, o Santarvė gražiai perrašinėjo visą sprendimą kuriame buvo info apie tai, kad nekonkrečiai nustatyti atvejai, kurie būtų naudingi vartotojui. Apie kainą, jei neklystu, nieko nebuvo rašoma.

  O šiaip man patinka Santarvės puslapis, naktimis ir savaitgaliais jis išsijungia. Atsimenu laikus, kada Radiocentras išjungdavo savo siųstuvus naktimis. Taip dabar su puslapiu, išjungiamas naktimis, savaitgaliais, kad žmones mažiau nervintų reklamos :)

 3. Dėl susirinkimo vietos ir laiko nustatymo parašė:

  2013-02-04 Švietimo ,kultūros ir sporto komitete svarstyta: ,,Dėl nuolatinės susirinkimų vietos ir laiko nustatymo.‘‘ Pranešėja pristatė sprendimo projektą. Informavo, kad nustačius nuolatinę susirinkimų vietą gyventojams, darant susirinkimą iki 100 žmonių, nebereikės raštiško sutikimo, užteks paskambinti ir informuoti Merą apie numatomą susirinkimą.
  Koalicijos ,,Kitaip‘‘ narys D. Vyniautas manė, kad ,,negalima iškelti vienų žmonių interesų prieš kitų žmonių interesus. Taip pat nežino, ar Kultūros centras, bažnyčia sutinka su nuolatinės vietos nustatymu būtent šioje vietoje. Prisiminė, kad įstatyme yra nurodyta, kad vieta turėtų būti bent 50 metrų nuo Kultūros centro, o jeigu skaičiuojant ten, žmonėms turbūt reikės rinktis ant gatvės.‘‘
  Matosi, kad per karatė treniruotes ir varžybas praleisti smūgiai į galvą turi savų pasekmių. Kaip sakoma pakalbėjo nei į tvorą , nei į mietą…..Galima manyti , kad visa tai dar anksčiau pastebėjo ir visuomeninis mero patarėjas V.P. Ostrauskis , todėl D.Vyniautą įtraukė ir į darbo grupę kurti Sporto koncepsijos.
  LR Konstitucijos 36 straipsnio nuostata pažymi Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus,o LR Susirinkimų įstatymo 4 straipsnis Susirinkimų laikas ir vieta nurodo:
  1. Susirinkimai ar pavienio asmens akcija gali vykti viešosiose vietose, gyvenamųjų vietovių gatvėse, aikštėse, parkuose, skveruose ir bendrojo naudojimo pastatuose visomis savaitės dienomis nuo 8 iki 22 valandos.
  2. Neleidžiama organizuoti susirinkimų ar vykdyti pavienio asmens akcijos valstybės valdžios ir valdymo įstaigose, savivaldybių, policijos, areštinių, tardymo izoliatorių, bausmių vykdymo, sveikatos priežiūros, taip pat krašto apsaugos, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento sistemos, prokuratūros, teismų patalpose, Lietuvos banke ir kituose Lietuvos Respublikoje veikiančiuose bankuose, atominės energetikos, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčiose įmonėse ir kitose nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse.
  3. Susirinkimai ar pavienio asmens akcija prie Lietuvos Respublikos Seimo, Respublikos Prezidento kanceliarijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir teismų pastatų gali būti organizuojami ne arčiau kaip 75 metrai, o prie kitų valstybės valdžios ir valdymo įstaigų, užsienio diplomatinių atstovybių, savivaldybių, Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento sistemos, policijos, prokuratūros, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos įstaigų ir kitų krašto apsaugos sistemos objektų, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių – ne arčiau kaip 25 metrai iki šių pastatų ir objektų. Visais atvejais užtikrinamas laisvas priėjimas ir privažiavimas prie šių pastatų ir objektų.

 4. To: M.Ž. parašė:

  Prie ko čia Rancas? Straipsnį reikia skaityti, o ne putotis, kaip višta negavusi gaidžio

 5. M.Ž. parašė:

  Kas mums iš tos jūsų pozicijos ar opozicijos? Greičiau spręskit, ką darysit su chamu Rancu. Mokėt mums tą jo sugalvotą mokestį ar ne? Matot, kad iš Vilniaus atėjo atsakymas pripažindamas, kad tas jo mokestis neteisėtas. Mėnuo jau prasidėjo, žmonės pasimetę.

 6. to mazeikiskis parašė:

  kvaila ir galvoti kad bus kitaip…taip jus ir paperka- gražiais žodžiais, dešros gabalu ar ledų porcija….visame pasaulyje yra kelios pagrindinės partijos ir už jas balsuojama, tik lietuviai mėgsta balsuoti už naują partijos pavadinimą, o į turinį nežiūri…….ir ką galvojo mažeikiškis- kad kažkoks žalias JAUNUOLIS pakeis? geriau iš viso nebalsuok, jei lauki naujos partijos

 7. Henrikui parašė:

  Balčiūnas bent jau turi savo nuomonę, kurią nebijo reikšti viešai. Žmonės rinkdami jį, žinojo, kad teistas, tad nieko nenustebinot. Vyniautas, Seilius besiburdami į opoziciją irgi žinojo, kad Balčiūnas buvo teistas.

 8. Mažeikiškis parašė:

  Aš balsavau už KITAIP, nes patikėjau, kad gali būti KITAIP. Suklydau. Kitą kartą balsuosiu KITAIP!

 9. strategas parašė:

  Seilius eis pas buvusius komunistus, nes juk negali laužyti šeimos tradicijų, o Vyniautas dar visai „žalias“ iškilo ir laikosi ant tėvelio pinigų. Jei socdemai atiduos valdiškų įstaigų maitinimą, tai turėsite atsakymą į visus savo klausimus. BANALU.

 10. Henrikas parašė:

  Na ką A.Balčiūnas gavo antausį iš savo bendražygių,bet šis pilietis išvadų nepasidarys,nes noras vadovauti,būti gudresniam už kitus, stipresnis už norą draugauti.Neveltui kandidato anketoje yra įrašas“Teistas“,o teisia žmones dažniausiai už sukčiavimą,nesąžiningumą.Peršasi mintis,kad būtent šios A.Balčiūno savybės atgrąsė kolegas nuo tolimesnių veiksmų būnant vienoje komandoje.Kas gali paneigti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto