Orai šyla, žūklė ant ledo tampa vis pavojingesnė

Kiekvieną dieną, termometro stulpeliui kylant, situacija keičiasi, žvejoti ant ledo tampa vis pavojingiau.Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Ant vandens telkinių esantis ledas vis dar traukia žvejus. Pareigūnai įspėja apie pavojus, kurie tyko poledinės žūklės mėgėjų, o taip pat ir visus, kurie vis dar ryžtasi išbandyti ledo tvirtumą.

Žvejai savo pomėgio neatsisako

Paskutinį vasario sekmadienį ant Plinkšių ežero ledo praleidęs žvejys Antanas „Santarvei“ tvirtino: jis, kaip ir kiti žvejai, tuo metu laiką leidę gamtoje, jautėsi saugus – ledo storis siekė apie 15 centimetrų.
„Pakraščiuose ir prie žolių ledas buvo truputį atitirpęs, tačiau ant paties ežero jaučiausi saugiai, žvejojau ramiai. Taip pat, pravažiuodami pro Sedos ežerą, matėme, kad žmonių sekmadienį ten buvo gausu. Laimikiu negaliu pasigirti: užkimba vienas kitas ešeriukas, vienas kitas karšiukas“, – sakė ilgus metus žvejojantis mažeikiškis.
Žvejys pripažino: kiekvieną dieną, termometro stulpeliui kylant, situacija keičiasi, žvejoti ant ledo tampa vis pavojingiau.

Padėtis keičiasi kasdien

Su Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininku Tadu Janušausku  „Santarvė“ kalbėjosi paskutinę žiemos dieną.
„Ledas ant tvenkinių ir ežerų dar gana storas, tačiau situacija labai greitai keičiasi. Nerekomenduojame lipti ant ledo, – tvirtino draugijos vadovas. – Uždrausti žvejams rizikuoti mes negalime, tačiau jie privalo įvertinti ir pasverti visus pavojus, nuspręsti, ar dėl negausaus laimikio  būtina rizikuoti savo sveikata ar net gyvybe.“
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto