„ORLEN Lietuva“ administracijos ir profsąjungos atstovai šiandien susitinka prie derybų stalo

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiandien po pietų prie derybų stalo sės naftos bendrovės „ORLEN Lietuva“ administracijos ir darbuotojų profesinės sąjungos atstovai. Bus deramasi dėl naujos kolektyvinės sutarties.

Derėsis dėl kelių esminių sutarties punktų

Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė „Santarvei“ sakė, kad šiandien antrą valandą prasidės taikinimo komisijos, kurioje – tiek darbdavio, tiek darbuotojų atstovai, posėdis.
Pasak V. Vilimienės, profsąjungų taryba buvo susitikusi su visais jos nariais, darbuotojai įpareigojo taikinimo komisiją laikytis kelių pagrindinių reikalavimų.
„Sutinkame, kad kolektyvinėje sutartyje neliktų daugelio punktų, tačiau 15 procentų priemoką už darbo rezultatus norėtume išsaugoti. Per pastaruosius penkerius metus iš įmonės buvo atleisti apie du tūkstančiai žmonių, tad likusiems įmonės darbuotojams darbo krūvis yra gerokai padidėjęs“, – sakė profesinės sąjungos vadovė.

Ankstesnė sutartis nebegalioja

Šiemet iš bendrovės „ORLEN Lietuva“ jau atleista ar numatoma atleisti apie 160 darbuotojų, joje tebedirba apie 1400 žmonių, apie 500 priklauso Naftininkų profesinei sąjungai.
Birželio 12 dieną pasirašytu nesutarimo protokolu, kurį inicijavo „ORLEN Lietuva“ vadovai, buvo nutraukta kolektyvinė sutartis.
„Ankstesnė kolektyvinė sutartis nebegalioja, dabar dirbame pagal Darbo kodeksą. Tai, manyčiau, dabar yra nepalankiau darbdaviui, kuris, nesuderinęs su profesine sąjunga, jau priėmė darbo tvarkos taisykles ir darbo apmokėjimo nuostatus“, – žiniasklaidai sakė profesinės sąjungos vadovė.
Tikimasi, kad taikinimo komisija tarsis savaitę ar šiek tiek ilgiau.
„Kol kas formuojasi vaizdas, kad kompromisas tarp darbdavio ir profsąjungos yra įmanomas“, – prognozavo V. Vilimienė.

2 Atsakymai į “„ORLEN Lietuva“ administracijos ir profsąjungos atstovai šiandien susitinka prie derybų stalo”

  1. o parašė:

    Seimininkai irgi greit pasikeis, su jais ir derekites…

  2. vatas parašė:

    tai tik akiu mulkinimas,neber profsajungos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto