„ORLEN Lietuva“ didina naftos perdirbimo efektyvumą

Metus truksiančiam projektui bendrovė „ORLEN Lietuva“ skyrė 84 mln. Lt. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ pradeda kapitalinį remontą.
Bendrovė praneša, kad bitumų gamybos įrenginio dalies modernizacija leis padidinti šviesiųjų naftos produktų išeigą ir sumažinti mažiau vertingo mazuto dalį.

Gerina gamybos našumą

Modernizavus gamybą iš to paties naftos kiekio bus galima išgauti daugiau benzino, dyzelino ir reaktyvinių variklių kuro.
Šiuo metu „ORLEN Lietuva“ gamyklos šviesiųjų naftos produktų išeiga siekia apie 75 proc., po modernizacijos ji padidės 2–3 procentiniais punktais.
„Aukštesnė vertingiausių naftos produktų išeiga leis padidinti bendrovės efektyvumą ir taip sušvelninti nepalankių makroekonominių veiksnių įtaką. Siekdami pelningos veiklos, turėsime toliau gerinti gamybos našumą, mažinti sąnaudas ir didinti pardavimų apimtis,“ – pranešime cituojamas bendrovės generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara.
Metus truksiančio investicinio projekto vertė siekia 84 mln. Lt.

Prireiks per 4000 papildomų darbuotojų

Modernizuojant gamybą inovatyvių technologijų įrangą tieks Vokietijos, Italijos, Čekijos bei Rusijos gamintojai.
„Santarvė“ jau rašė, kad didelės apimties darbams atlikti per labai trumpą laiką reikia daug kvalifikuotų specialistų, kai kurių Lietuvoje nėra pakankamai.
Bendrovės „ORLEN Lietuva“ komunikacijos skyriaus viršininkas Audrius Stasiulaitis „Santarvę“ tąkart informavo, kad šiemet kapitalinio remonto metu papildomai prireiks per 4 tūkst. darbuotojų.
Bendrovės atstovas neigė viešojoje erdvėje sklandančias kalbas apie galimus masinius atleidimus. Žmonės baiminasi, kad modernizavus įmonę bus atsisakyta dalies darbuotojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto