„ORLEN Lietuva“ paskelbė apie puikius ketvirčio rezultatus

Nuotr. iš AB „ORLEN Lietuva“ archyvo

AB „ORLEN Lietuva“ pranešė, kad praėjusių metų paskutinį ketvirtį bendrovės pajamos siekė 1,688 mlrd. JAV dolerių, EBITDA pagal LIFO metodiką sudarė 44,7 mln. JAV dolerių, o grynasis pelnas – 45,2 mln. JAV dolerių.
Paskutinį metų ketvirtį naftos perdirbimo produktų gamykla dirbo panaudodama 96 proc. pajėgumų.

Rodikliai geresni nei ankstesniais metais

„ORLEN Lietuva“ paskutinio praėjusių metų ketvirčio pajamos, lyginant su tuo pačiu periodu 2020-aisiais, ūgtelėjo 134 proc. (nuo 722 mln. JAV dol. 2020 m. IV ketv. iki 1,688 mlrd. JAV dol. 2021 m. IV ketv.).
Daugiau nei dvigubai didesnes pajamas lėmė sparčiai augusios pasaulinės naftos žaliavos ir naftos produktų kainos, didėjantis visų rūšių degalų poreikis rinkose ir jų pardavimai, taip pat gamybos pajėgumų panaudojimas.
Per paskutinius tris praėjusių metų mėnesius bendrovei pavyko uždirbti 45,2 mln. JAV dol. pelno, kai tuo pačiu periodu 2020-aisiais fiksuotas 26,4 mln. JAV dolerių grynasis nuostolis. Dėl palankios makroekonominės situacijos 2021 m. IV ketvirtį iki 44,7 mln. JAV dolerių ūgtelėjo grynasis pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) pagal LIFO metodiką, o tuo pat periodu 2020-aisiais EBITDA sudarė 0,3 mln. JAV dolerių.
Nepaisant didelės konkurencijos pasaulinėse degalų rinkose, bendrovei pavyko padidinti ir parduodamos produkcijos apimtis. Vidutiniškai pardavimai žemyninėse rinkose išaugo 20 proc., o pardavimai jūros keliu – 37 proc.
Lyginant su 2020 m. spalio–gruodžio mėnesiais 14 proc. daugiau produkcijos parduota Lietuvos, 13 proc. NVS ir 6 proc. Latvijos klientams.

Ruošiasi įrenginio statybai

„ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki taip komentavo bendrovės pasiekimus ir šių metų planus: „2020-aisiais viruso COVID-19 sukelta sumaištis tapo rimtu iššūkiu naftos perdirbimo pramonei visame pasaulyje. Ne išimtis ir AB „ORLEN Lietuva“ valdoma vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykla. Turėjome persiorientuoti, reaguodami į drastiškai kintantį visų degalų rūšių poreikį rinkose, nuolat koregavome gamybos apimtis ir, sykiu, aktyviai ieškojome sprendimų, didinančių mūsų atsparumą rinkų svyravimams. Dėl visos komandos susitelkimo, praėjus beveik dvejiems metams nuo pirmosios akistatos su pandemija, galime pasidžiaugti pasiektu rezultatu. 2021-aisiais „ORLEN Lietuva“ grupė dirbo pelningai, paskutinį praėjusių metų ketvirtį pavyko beveik iki maksimumo padidinti perdirbimo pajėgumus. Baigiantis metams sutarta su pagrindiniais rangovais – Mažeikių rajone įsikūrusioje naftos perdirbimo produktų gamykloje įsipareigojome statyti naują įrenginį. Tai taps viena iš didžiausių Lenkijos kapitalo investicijų Lietuvos istorijoje.“
AB „ORLEN Lietuva“ pažymima, kad 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dol. Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms. Lietuvoje įsikūrusi bendrovė neseniai tapo PKN ORLEN integruotos naftos chemijos grandinės dalimi.

10 Atsakymų į “„ORLEN Lietuva“ paskelbė apie puikius ketvirčio rezultatus”

 1. Raja parašė:

  Ko tam Rudnickiui užpakalį laizot,,ką, jis žada skirti lėšų kokiu kad miestą sutvarkyti ar papuošti,Ar be pij.. Stonkus ir Rudziaus Mažeikiuose nebėra vertų zmoniu Tikrai yra

 2. Anonimas parašė:

  Aš išėjau į pensiją daug metų atidavęs gamyklai. Mano pensija jau viršijo 800 eurų, du mano buvę kolegos irgi gauna nuo 800 iki 820 pensijos. Išeina, kad mūsų pensijos jau didesnės už gamyklos darbuotojų atlyginimus. Kažkaip absurdiškai skamba.

  1. Jons parašė:

   Ja ja tep jau yr !

 3. Kolega parašė:

  Kol dar vadovavo Fanfara tol tikrai išmokėdavo priedų velykų proga at kalėdų, remonto metu gaudavom priedų. Matyt per dosnus pasirodė valdybai, tai atsiuntė dabartinį ir baigės darbuotojams šventė. Tokia įmonė pakelia atlyginimą darbuotojams 20€, net juokas neima. Tyčiojasi ir tiek.

 4. Tomas parašė:

  Kaip man amebos patinka….Oi, pelną gauna, bet algų mums nekelia…… O kodėl jums jas kelt, kur jūs pabėgsit? Mažeikių valdžia klasterį pražaidė, jūs nė cipt. Dėkokit „namų darbus tik padarysiu ir klasteris Mažeikiuose bus“ (Bartkevičius) ir aišku nieko nežinančiam Teniui……Matėt kas įvyko Akmenėje, ten klasterį pastačius ir kaip cementas ir eternit buvo priversti algas kelt, jog darbuotojai nepabėgtų? Beje, jūs visad galit atsidaryt savo verslus ir gaudami didžiulį pelną, algas darbuotojams mokėt po 20 000€ /mėn. Bet gi nesinorėtu kažkaip dalintis, ane?

 5. Samuoskeeee parašė:

  Kol jus naftuo tik zyset ir per pamainas veins ketam tesiskuset, tol jumis ir duhins ir duhins ir duhins :)
  Butumet ne baile, galietom su jumis daug paseikte, nes atein tekra stipriu zmoniu su galvuom ir su geruom strateginiem idiejuom, bet jums pasiula papeldoma iseite uz didiesni tarifa, ta ton pace menote jus sutrystat ir isdoudat savus.
  Tep ka jiesket sava nafta ir nezysket

  1. to samuoskeeeeeee parašė:

   eik gult persigeres avine

 6. Assššš parašė:

  Jo jo tik pelnas rūpi.Kodel atlyginimų nekelia bjaurybės.Kazkada buvo vienas geriausiu atlyginimo atžvilgiu dabar jau tuoj minimalus atlyginimas bus didesnis už darbuotojų algą,o darbe atsakomybė didelė.

 7. Petras parašė:

  Pelnas yra gerai,džiugina šeimininkus,bet darbuotojams nuo to nė kiek ne geriau,tik darbo krūvis didinamas.Atlyginimai daug metų stovi vietoje,didėjo tik ant popieroaus,į rankas gaunamas atlyginimas nesikeičia nuo euro įvedimo.Pamaininiai darbuotojai atlyginimo atžvilgiu yra skriaudžiami.Kada viskas brangsta,gamyklai savi darbuotojai nerupi.

 8. A parašė:

  Tik pamiršo savo darbuotojus. Anksčiau pelnu nors truputėlį padidalindavo. O šiemet ir ir Kalėdom 0 davė…….ir jau keli metai tsip….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto