„ORLEN Lietuva“ pelningai dirbo ir trečią metų ketvirtį


2018 m. trečiąjį ketvirtį „ORLEN Lietuva“ fiksavo 1,5 mlrd. JAV dolerių pajamas; 73 mln. JAV dolerių EBITDA pagal LIFO; 4 proc. mažesnes gamybinių pajėgumų išnaudojimo apimtis dėl rinkos koregavimo procesų.

Kaip teigiama „ORLEN Lietuva“ pranešime, nepaisant itin sudėtingų rinkos makroekonominių sąlygų, ir trečiąjį metų ketvirtį bendrovė dirbo pelningai. Per šį laikotarpį bendrovės EBITDA pagal LIFO pasiekė 73 mln. JAV dolerių. Teigiamas 45 mln. JAV dolerių rezultatas užfiksuotas ir liepos–rugsėjo mėnesiais (83,6 mln. JAV dolerių – pasibaigus 9 mėnesiams).
Siekdama prisitaikyti prie situacijos rinkose „ORLEN Lietuva“, atsižvelgdama į bendrovės verslo efektyvumo strategiją, sumažino gamybos apimtis bei pardavimus jūra. Dėl šios priežasties pardavimo apimtys, lyginant su ankstesniais metais, sumažėjo 10 proc. Tuo pat metu pajamos padidėjo 30 proc., lyginant su ankstesniais metais, dėl padidėjusių produktų kainų, kurias labiausiai lėmė didesnė naftos kaina.
„ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki teigia: „Sąlygos rinkoje tapo itin sudėtingos, tačiau „ORLEN Lietuva“ veikla išlieka pelninga ir turi teigiamos įtakos PKN ORLEN finansiniams rezultatams. Trečiasis ketvirtis tapo svarbių su logistikos veikla susijusių sprendimų laikotarpiu: išplėstas bendradarbiavimas su AB „Lietuvos geležinkeliai“ bei pradėtas geležinkelio ruožo į Rengę atstatymas, o tai reiškia, kad naftos perdirbimo produktų gamykla galės vėl naudotis trumpiausiu keliu produkcijai gabenti“.
AB „ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos įmonė, eksportuojanti daugiausiai produkcijos ir sumokanti didžiausius mokesčius. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 mlrd. JAV dol. Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms.
Parengta pagal „ORLEN Lietuva“ pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto