Orų permainos trikdo ūkininkų darbus

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Dėl vėluojančios javapjūtės rajone dar yra apie penktadalis nenukultų pasėlių, tačiau nuimti visą derlių trukdo pabjurę orai. Nors šiemet javų derlingumas buvo vos ne rekordinis, tačiau laukuose likusių grūdų kokybė kasdien prastėja.
Jau prasidėjo žieminių kviečių sėja, bet lietus trikdo ir šiuos darbus.

Laukuose – penktadalis javų

Žemės ūkio skyriaus vedėjo Rimanto Gramo teigimu, jeigu ne dviem savaitėmis vėluojanti javapjūtė, ūkininkai be didelio vargo būtų spėję nuimti sunokusį javų derlių. Tačiau jau rugsėjo pradžioje pliūptelėjęs lietus pristabdė kombainus.
Apytiksliais duomenimis, savaitės viduryje rajone dar buvo likę apie penktadalis nenukultų javų.
„Vasariniai rapsai dar nebuvo pradėti kulti, nes nesunoko. Vasarinius kviečius tik vienas kitas žemdirbys buvo pradėjęs doroti. Kai kur dar buvo likę miežių, žieminių kviečių“, – situaciją iki orų permainų antradienį komentavo vedėjas.

Derlius – labai geras

Ūkininkai šiemet džiaugiasi geru derliumi – tokio didelio derlingumo nebuvo seniai. Kai kur iš hektaro kviečių byrėjo po aštuonias ar net devynias tonas grūdų.
R. Gramas spėjo, kad šių pasėlių derlingumo vidurkis rajone bus septynios tonos. Neblogas ir žirnių, ir žieminių rapsų derlius.
Palyginti su praėjusiais metais, ir grūdų kokybė nėra prasta. Pernai, vos prasidėjus javapjūtei, užklupo lietūs ir nebeliko maistinių grūdų. Šiemet iki lietaus nukulti grūdai buvo pirmos ir antros klasės, o kai kurie atitiko ir ekstra klasės reikalavimus. Tačiau, anot R. Gramo, šiuo metu laukuose likusių grūdų kokybė dėl lietaus prasta – nebėra maistinių grūdų.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Orų permainos trikdo ūkininkų darbus”

 1. Untuons parašė:

  Mieli komentatoriai, prasikrapštykit akis ir pažiūrėkit kokie orai nuo rugpjūčio pradžios. Antra pasikrapštykit pakaušį (jei ten lapų dar neprikritę) ir pagalvokit kas kainas diktuoja ūkininkai ar perdirbėjai ar pvz pasaulinė grudų rinka.

 2. O kaip kitaip... parašė:

  O kaip kitaip pakelsi kainas? Lyja – blogai, per drėgna, technika neįvažiuoja, visas derlius pelija. Kainos kils. Nelyja – blogai, žemė per sausi, derlius nyksta. Kainos kils. Saulėta – blogai, džiūva derlius. Kainos kils. Debesuota – blogai, nėra saulėa, derlius neauga, nesirpsta. Kainos kils. Vėjas per didelis – blogai, bitės neneša medaus. Kainos kils. Gegužę prisnigo – blogai, nušaldė žiedus. Kainos kils. Balandį kepina – blogai, per greitai auga viskas. Kainos kils.
  Nepamenu ūkininkams gerų metų.

 3. Jo parašė:

  Ukininkams visada blogas oras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto