Pabaigtuvės Žemaitijos gatvėje atidedamos neribotam laikui

Aiškėja, kad nuolat Žemaitijos ir Naftininkų gatvių sankryžoje susidarantys automobilių kamščiai dar ilgai vargins mažeikiškius. Dėl pinigų stygiaus Žemaitijos gatvės rekonstrukcija atidedama neapibrėžtam laikotarpiui. Rajono vadovai teigia, kad dėl to kalta nuolatinė ministerijų vadovų kaita. SKIRTI TIK TRUPINIAI
Šiemet iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos gauta 300 tūkst. litų tikslinė dotacija, skirta Žemaitijos gatvei rekonstruoti. Pasak Vietinio ūkio skyriaus vadovo Alfonso Žiulpos, tai – tik trupiniai.
Vien tik atkarpai nuo „IKI“ prekybos centro iki Naftininkų gatvės sutvarkyti reikia apie 3,3 mln. litų. Anot vedėjo, atlikti šiuos darbus būtina, nes kol nesutvarkyta gatvė, tol negalima baigti visų skvero, esančio prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios, tvarkymo darbų.
„Esame išsiuntę daugybę raštų, pradedant nuo tuometinio ūkio ministro, baigiant Brazausku. Prašome, prašome ir prašome papildomo finansavimo, tačiau jokio atsakymo nesame gavę. Yra taip, kaip yra. Tie trys šimtai tūkstančių bus panaudota tik esamai dangai sutvarkyti“, – sakė A. Žiulpa.
Vedėjas paaiškino, kad rekonstruotose gatvės vietose yra uždėtas tik apatinis asfalto sluoksnis. Šiemet būtina uždėti viršutinį. Tam tikslui prireiks 210 tūkst.litų. Taip pat pinigų reikės techninei kelio priežiūrai, laboratoriniams tyrimams.
„Taigi ne kaži kiek galime pasistūmėti su turimais pinigais“, – atsiduso Vietinio ūkio skyriaus vadovas.
Meras Vilhelmas Džiugelis tikino dėl Žemaitijos gatvės rekonstrukcijos „išūžęs ausis“ Vyriausybės bei Seimo nariams. Pavyzdžiui, per „Mažeikių naftos“ jubiliejinę šventę jis gavęs Premjero Algirdo Brazausko ir tuometinio ūkio ministro Viktoro Uspaskicho pažadą, kad ši mažeikiškių problema bus sprendžiama.
„Tačiau dabar jokių rezultatų nematyti. Blogai, kai tokia ministrų kaita. Važiuoji, kalbi, suderini, o rezultato nėra. Žinoma, blogai atrodo ta gatvė, tačiau negi aš turiu sakyti, kad esu dėl to kaltas? Darome viską, kad situacija keistųsi. Pasikeitė susisiekimo ministras, todėl dabar važiuosime pas jį. Svarbiausia, kad turiu daug optimizmo ir energijos, todėl nenuleisiu rankų“, – teigė meras.

UŽDRAUSTA DIRBTI SKOLON
Žemaitijos gatvei rekonstruoti skiriamas tikslinis finansavimas. Skirtų lėšų negalima panaudoti jokiems kitiems objektams. Tačiau šioje gatvėje atliekamiems darbams buvo skolinamasi ir iš kitur. Praėjusiais metais, tiesiant atkarpą prie „IKI“ parduotuvės, buvo panaudota 550 tūkst. litų, skirtų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti ir prižiūrėti.
Šiemet Lietuvos automobilių kelių direkcija vietiniams keliams tiesti, taisyti skyrė 2 mln. 350 tūkst. litų. Tačiau net 2 mln. litų prireikė įsiskolinimams už praėjusių metų darbus padengti.
Jau prieš keletą metų direkcija buvo įspėjusi, kad neleis dirbti skolon, tačiau to įspėjimo mažeikiškiai neklausė.
„Mes savo padarėme – Automobilių kelių direkciją „pastatėme prieš faktą“. Juk visas pasaulis gyvena skolon. Formaliai prižadėjome, kad daugiau taip nedarysime, tačiau tikėjomės daryti tą patį. Deja, direkcija šiemet griežtai uždraudė dirbti kitų metų sąskaita“, – apgailestavo meras.
A. Žiulpos nuomone, norint kelius tik greideriuoti, tvarkyti duobes, uždedant nedidelius gatvės išlyginimus, rajonui kasmet reikia ne mažiau kaip 800 tūkst. litų. Dabar tokių lėšų nėra.
„Turiu pripažinti, kad mes gyvename principu „gal“: gal gausime pinigų iš Automobilių kelių direkcijos, gal Susisiekimo ministerija padės. Negalime pradėti įgyvendinti kelių programų, kol neišspręstas finansavimo klausimas“, – kalbėjo vedėjas.
Šią savaitę Mažeikiuose bus pradėtas gatvių duobių lopymas, greideriavimo darbai. Pasak A. Žiulpos, ir neturėdama pinigų Savivaldybė negali atsisakyti šių darbų. Todėl ir vėl bus rizikuojama, tai yra dirbama skolon. Ir konkurso sąlygose buvo įrašyta, kad apmokėjimo už darbą teks laukti iki kitų metų balandžio mėnesio. Rangovai sutiko laukti.

BUS PRADĖTA RENGTI DOKUMENTACIJA
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius „Santarvei“ teigė, kad yra sustoję tik „matomi Žemaitijos gatvės rekonstrukcijos darbai“.
Savivaldybė laimėjo projektą Žemaitijos gatvės atkarpos nuo Naftininkų iki Sodų gatvės rekonstrukcijos dokumentacijai rengti. Šiam tikslui skirta 189 tūkst. litų.
Pasak direktoriaus, parengus dokumentaciją, bus galima teikti paraišką Europos struktūriniams fondams. Tikimasi gauti apie 9 mln. litų.
Sutartys su dokumentaciją rengsiančiomis įmonėmis jau pasirašytos.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto