Pabėgimas iš avarijos vietos brangiai kainuoja

Statistika byloja, kad dauguma pabėgusių vairuotojų surandama ir nubaudžiama. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pirmadienio vakarą sukėlęs avariją vairuotojas iš jos vietos pabėgo, tačiau jau kitą dieną jam teko atsakyti į pareigūnų klausimus.
Statistika liudija, kad nuo atsakomybės pasislėpti vairuotojams dažniausiai nepasiseka – dauguma pabėgusių avarijų kaltininkų surandami.

Apgadino ir nuvažiavo 

Pranešimas apie avariją policijos pareigūnus pasiekė truputį po vienuoliktos valandos vakaro. Eismo įvykio liudininkai informavo, kad Naftininkų gatvėje, ties 26-uoju namu, automobilis nesilaikė saugaus atstumo ir atsitrenkė į stovinčią „Opel Vectra“, ją apgadino ir nuvažiavo. 
Įvykį matę žmonės atvykusiems pareigūnams tvirtino, kad po dviejų automobilių kontakto avarijos kaltininkas išjungė šviesas ir spruko. Žmonės įsiminė, kad tai buvo „Mercedes Benz“, spalvą ir valstybinių numerių raides, tik skaičių nespėjo įsidėmėti, nes šviesos buvo išjungtos.
Naudodamiesi duomenų bazėmis policijos pareigūnai nustatė, kad toks automobilis registruotas Viekšniuose ir priklauso šio miestelio gyventojui 52-ejų metų P. L. Jau antradienį jos savininkas turėjo paaiškinti pareigūnams, kaip ant jo transporto priemonės atsirado neseni apgadinimai.

Teigė susidūrimo nepajutęs 

Dvidešimties metų vairavimo stažą turintis viekšniškis prisipažino eismo įvykio metu buvęs minėtame kieme, tačiau gynėsi po susidūrimo išjungęs šviesas, be to, tikino jokio kontakto su kita transporto priemone nepajutęs. Jo automobilis buvo techniškai tvarkingas, draustas privalomuoju transporto priemonės draudimu.
Surinkę visą medžiagą kelių policijos poskyrio specialistai perdavė ją teismui, kuris ir spręs, kokią nuobaudą skirti vairuotojui. Už pasitraukimą iš avarijos, su kuria yra susijęs, vietos vairuotojui gresia bauda nuo 3000 iki 4000 litų su teisės vairuoti atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Pasiteisinimų būna įvairiausių 

Paprastai avarijos kaltininkams atrodo, kad jų niekas nematė ir negirdėjo, kad jie nepaliko jokių savo pėdsakų, tačiau kaip rodo pareigūnų praktika, dažniausiai liudininkų atsiranda.  
„Todėl, norint išvengti nemalonumų, raginame vairuotojus apie įvykusią avariją informuoti policiją. Atvykęs ekipažas nustatys apgadintos transporto priemonės savininką, susisieks su juo ir bus užpildytos eismo įvykio deklaracijos.
Tenka pripažinti, kad nors bėgliai savo poelgius dangsto įvairiomis priežastimis, dažniausiai  vairuotojai bėga dėl to, kad būna neblaivūs“, – konstatavo rajono kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.
Statistika byloja, kad dauguma pabėgusių vairuotojų surandama ir nubaudžiama: – pernai iš avarijos vietos pasišalino 71 jos dalyvis, rasta 54; šiemet iki balandžio pirmosios atsakomybės bandė išvengti dešimt vairuotojų, aštuoni jų buvo surasti.

One Reply to “Pabėgimas iš avarijos vietos brangiai kainuoja”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    bet jeigu pabega ,tai policija ir neiesko to kaltininko ,nors ir prasai…….ir pasakai kai kurias kordinates Dirba musu policija zmonem ,oi kaip dirba:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto