Padangų keitimas: kol kas kelių policininkai buvo geranoriški

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Įmonių, kur keičiamos automobilių padangos, apgultis šią savaitę parodė, kad daugelis mažeikiškių vairuotojų šį darbą atidėjo iki paskutinės dienos.

Dėmesys – prorektoriaus gyliui

Nuo antradienio iki kovo 31 dienos draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Automobiliais su dygliuotomis padangomis galima važinėti jau nuo lapkričio pirmosios iki balandžio 10 dienos. Ant automobilio galo tokiu atveju turi būti priklijuotas skiriamasis ženklas, informuojantis apie tai.
Policijos pareigūnai atkreipia dėmesį, kad transporto priemonių vairuotojams šis reikalavimas yra privalomas ir teisės aktai nesuteikia galimybės savaip interpretuoti padangų naudojimo tvarkos.
Kaip „Santarvę“ informavo rajono kelių policijos poskyryje, vien tuo, kad padangos bus pakeistos, savininkai turėtų neapsiriboti. Būtina pažvelgti ir į tai, ar jų protektorius nėra susidėvėjęs: jeigu lengvųjų automobilių vasarinių padangų protektoriaus gylis privalėjo būti ne mažesnis negu 1,6 milimetro, tai nuo antradienio iki kovo 31 dienos tokių mašinų naudojamų padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 milimetrai.
Mažeikiškių policijos patrulių būrio ekipažai turi du protektorių matuoklius, tad, kilus įtarimams, jais bus matuojamas protektoriaus gylis.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto