Padidėjo rūkalų akcizas – pagausės kontrabandos?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo kovo pradžios padidėjęs akcizų tarifas rūkalams, pareigūnų nuomone, gali paskatinti gyventojus ieškoti kontrabandinių cigarečių pardavėjų, o kontrabandininkus – dar aktyviau bandyti įvežti nelegalius krovinius.

Pakėlimas – ne pirmas

Akcizo rūkalams didinimas nėra naujiena – šis procesas vyksta palaipsniui. Praėjusių metų kovą cigarečių pakelis vidutiniškai pabrango apie 10 centų.
Šiemet cigarečių akcizas padidintas nuo 59 iki 62,25 euro už 1000 cigarečių, o kombinuotasis akcizų tarifas – ne mažiau kaip nuo 96 eurų iki ne mažiau kaip 102 eurų už 1000 cigarečių, tad planuojama, kad cigarečių pakelis vidutiniškai pabrangs 12 centų.
Kai kurių ekonomistų nuomone, didėjantis akcizas planuotų įplaukų į biudžetą gali neatnešti, nes labiau skatins kontrabandą.
Šalies statistika rodo, kad, kainoms šalyje didėjant, sulaikoma daugiau kontrabandinių prekių vežėjų.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai paskelbė, kad praėjusiais metais buvo aptikta gerokai daugiau kontrabandinių rūkalų: 2018 m. – beveik 1,8 mln. pakelių, o 2017 – 1,2 mln.
Mūsų rajone duomenys apie kontrabandą kitokie – 2017 m. pasieniečiai aptiko 41 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų, pernai – tik 2,5 tūkst. pakelių.

Policija stebi situaciją

Interneto tinklalapis „Lietuva be šešėlio“, kuriame gyventojai pažymi numatomus kontrabandinių rūkalų, nelegalaus alkoholio ar kuro „taškus“, rodo: šiuo metu Mažeikių rajone yra 42 tokie „taškai“. Prieš ketverius metus jų buvo pažymėta 26.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Padidėjo rūkalų akcizas – pagausės kontrabandos?”

  1. zemaitis :) parašė:

    o kada truko kontrabandos? :) nuvaziuokt i bet kokia didesne imone ir paziurekit rukymo vietose kokios nuorukos :) vien orlen lietuva tai kokie 80 procentu kontrabandines cigaretes eina :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto