Padirbti pinigai: venkite ir nuostolio, ir pavojaus būti nubausti

Nuotr. iš policijos archyvo

Pareigūnai įspėja: pagausėjo atvejų, kai bandyta atsiskaityti padirbtais eurais, kurie naudojami kaip suvenyrai arba filmavimo rekvizitas.
Policijos pareigūnai ragina gyventojus nebandyti tokiais eurais atsiskaityti už prekes, paslaugas ar kitu būdu atsikratyti, atliekant bet kokią finansinę operaciją, – už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

Gegužės 4 d. mūsų mieste sužlugo bandymas atsiskaityti suvenyriniais eurais. Žemaitijos gatvėje esančioje parduotuvėje 42-ejų metų Naujosios Akmenės gyventojas už pirkinius bandė atsiskaityti netikra 20 eurų kupiūra. Ant kupiūros pakraščio smulkiomis raidėmis buvo užrašytas sakinys anglų kalba, kuriuo informuojama, kad atsiskaitymas tokiais pinigais yra neteisėtas.
„Vyras po apklausos buvo paleistas. Kodėl jis taip pasielgė, iš kur gavo tokių eurų, kol kas negaliu atskleisti, nes pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimo, laikymo arba realizavimo.
Jau žinome, kad tokius suvenyrinius arba filmavimui skirtus eurus gyventojai parsisiunčia internetu, tada ir kyla pagunda juos realizuoti. Primename, kad už tai gresia baudžiamoji atsakomybė“, – taip įvykį pakomentavo Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto